PocketBook 515 Mini

Podsvícení
Dotykový displej
131 g

• stále funguje, nečekal bych nic jiného

čtečka na všechny běžné formáty, přečte snad i útratu z pivního tácku.. :o)

• , zakoupeno v AZ Mobil

• malá velikost, skvělé na cesty do práce
    • výdrž baterie
    • podporuje hodně formátů
    • chybí podsvícení

Malé rozměry jsou perfektní, čtečku mám neustále v tašce a nijak nezabírá prostor. Je krásně lehká, takže při delším čtení nebolí ruka. Načítání je sice pomalejší, ale s tím jsem počítala už při nákupu a nijak mě to neomezuje a nevadí mi to. Jediné co mi chybí je podsvícení displeje, které jsem nenašla u žádné takto malé čtečky, která by byla aktuálně v prodeji. Čtečku používám cca 2 hodiny denně při cestách do práce a z práce a mohu jen doporučit!

• Kompaktnost

800 x 600 px
Podsvícení
Dotykový displej
131 g

PocketBook Mini je kolibřík mezi čtečkami elektronických knih. Jeho miniaturní rozměry jej předurčují pro častý transport, PocketBook Mini můžete mít kdykoliv s sebou, aniž by vám čtečka překážela, v dopravních prostředcích, při polední pauze, při odpočinku v parku.

Rozměry jsou pouze cca 142mm na výšku, 100mm na šířku a tlouška činí pouhých 7,2mm. Nízká hmotnost 131g nezatíží žádnou kapsu, neunaví žádnou ruku a vejde se do každé tašky či dokonce kapsy.

Displej je typu E-Ink Vizplex, tedy vyrobený technologií elektronického inkoustu. Text zobrazený na takovém displeji vypadá podobně jako vytištěný na papíře. Oproti LCD obrazovkám však nezatěžuje oči, čtení z něj je stejně přirozené jako čtení tištěné knihy, jednak díky pasivnímu zobrazování (nic vám nesvítí do očí) a také díky absenci rušivých odlesků od světelných zdrojů. Číst tak můžete i u opalování u vody, vlastně čím větší světlo, tím lépe se vám bude číst.

Rozlišení je 800x600 pixelů, což při 5" úhlopříčce zaručuje jemné a detailní podání detailů a zobrazení písma.

Menu čtečky je v češtině i slovenštině. Ovládání je tlačítkové, uprostřed pod displejem je čtyřsměrný kruhový volič s velkým potvrzovacím středem a po stranách jsou k dispozici dvě tlačítka pro otáčení stránek v knize.

Čtečka Mini od PocketBooku je vybavena silným hardwarem, jako snad první ebook čtečka na českém trhu používá rovnou 1Ghz procesor a 256MB paměti (což je dvojnásobek než je běžné). Díky tomu zvládá všechny povely a otáčení stránek velmi rychle. Paměť pro uložení knih má velikost 4GB (pro uživatele je k dispozici cca 3GB), nedá se sice rozšířit SD kartami, ale na poměry ebook čteček je vnitřní paměť obrovská - vejdou se vám do ní stovky až tisíce e-knih..

Čtečka PocketBook Mini zvládá mnoho ebook formátů. Multiformátovost ocení všichni uživatelé a ti méně technicky zdatní dvojnásob. Knihu stačí nahrát do čtečky a můžete číst. Nemusíte řešit převody mezi formáty jako u jiných čteček.

Tato verze čtečky Mini je vybavena WiFi (existuje i verze bez bezdrátového přístupu k internetu), můžete využít webový prohlížeč (spíše pro nouzové použití), RSS čtečku nebo čtenářskou sociální síť ReadRate.

Mezi doplňkové funkce a aplikace patří napojení na obchod Book Store, integrované slovníky (English-German, English-Russian (Korolev), Webster's 1913), webový prohlížeč, kalkulačka, kalendář a hodiny, hry šachy, Klondike, Sudoku a Snake a také prohlížeč obrázků a RSS čtečka.

2zákazníci nedoporučují produkt

• stále funguje, nečekal bych nic jiného

čtečka na všechny běžné formáty, přečte snad i útratu z pivního tácku.. :o)

• , zakoupeno v AZ Mobil

• malá velikost, skvělé na cesty do práce
    • výdrž baterie
    • podporuje hodně formátů
    • chybí podsvícení

• Kompaktnost

• čte hodně formátů
    • ke čtení velice postačující
    • asi moc nevyužívaná wifi

Jako základní čtečka je výborná.Za zapálené čtenáře co si chtějí číst prostě za 1*

• - snad jen cena...
    • - odfláknuté zpracování designu textu (sem tam nějaké písmeno svítí víc, je i tučné a přitom takové být nemá...),
    • - tuhost tlačítek (ale to by mi ani tak nevadilo, je to nový výrobek),
    • - nelogické ovládání,
    • - návod nejdříve musíte ve čtečce najít,
    • - některá tlačítka mi nefungovala, až na druhý, třetí pokus,
    • - zoufale pomalé,
    • - z poblikávání při otáčení stránek se mi dělá špatně od žaludku,

- čtečku budu vracet, zklamala mě...
    - prostě není nad klasickou knihu....

• , zakoupeno v MADER.cz

• dobrá cena, všechny funkce jako velká verze, výdrž baterie
    • bála jsem se velikosti, ale čte se stejně dobře jako velká
    • nejde přidat externí paměť, ale já tam tisíc knížek najednou stejně nepotřebuji ani nechci

vyhovuje mým požadavkům

• , zakoupeno v Electro World

Ok

• malá, kompaktní, lehká = do kapsy
    • rychlá
    • hezká
    • velmi snadné a intuitivní ovládání
    • dlouhá výdrž baterie

Skvělá čtečka - koupě, které rozhodně nelituju. Malá, kompaktní a opravdu do kapsy. Splňuje vše, co jsem očekávala - malá, lehká, hezká. Naprosto ideální do kabelky a na cestování. Pracuje rychle, po zanutí je připravena k použití během pár vteřin. Což např. nejnovější čtečce od eReading s androidem trvá nesrovnatelně dlouho. O palec menší displej rozhodně neomezuje při čtení. Přečetla jsem už víc než 30 knih vč. těch v PDF a naprosto bez problémů. Předtím jsem četla knihy na iPhone 5 a taky se to dalo. Dlouhá výdrž baterie. I když mám verzi s wifi, použila jsem ji pouze jednou k aktualizaci firmaware. Jinak wifi nepotřebuji. Je to čtečka, tak ji používám na čtení knih. Na brouzdání po internetu používám jiná zařízení. Vlastním také nejnovější čtečku eReading 4 Touch Light s androidem a dotykovým displejem a PocketBook mini jednoznačně vyhrál. Za sebe mohu jen a jen doporučit.

• značka
    • byl to dárek
    • po rozbalení a spuštění jsem si říkal: "tý jo, supr čtečka", ale po spuštění návrat do reality, vše reagovalo pomalu, knihy se dlouho načítaly, nahrál jsem tam svoje knihy, četl asi hodinu, pak ji těžkopádně vypínám (malé tlačítko dole) a po zapnutí už se knihy neotevřou, jen se objeví bílá obrazovka a přesýpací hodiny a vrátí se zpět do knihovny. Tak jsem to dal ihned reklamovat. Výrobek zakoupený před týdnem!!! (nečekaný dárek k Vánocům) internetový obchod aktualizoval software a nahrál jimi předdefinované knihy. Výrobek (nevím, jestli se to dá použít na tuhle pra**rnu) vrátili s tím, že jimi nahrané knihy se dají číst a mnou nahrané knihy ne, ale to už není jejich problém. Výrobek funguje! Tak ho testuju doma, po 10 minut proklikávání menu a knihovny stroj zamrzává úplně.

ve vlastnictví od 24.12., doba používání cca hodinu a půl a výrobek půjdu již podruhé reklamovat!!! podal jsem ho k reklamaci 2.1. na centrálu v Praze, dnes 23.1. jsem ho vyzvedl jako opravený a zítra ho jdu vrátit znovu!!

• skvělá cena (koupil jsem rozbalenou za 1290,-)
    • neseká se
    • lehká, dobře padne do ruky
    • pěkný design
    • má wifi (i když, bez klávesnice, téměř k ničemu)
    • zdarma jsem dostal 100 knížek na stažení z eknihovna.cz
    • menší displej 5"
    • klávesy jdou těžko zmáčknout (pro holky obtížné)

Vybíral jsem čtečku asi měsíc, chtěl jsem něco levnějšího, nakonec jsem zvolil tuto a jsem spokojen :) Můžu doporučit!