PocketBook 613

Přidat recenzi

Průměr z 274 hodnocení.

PocketBook - E-ink - 6 "

Elektronická čtečka s vysokou funkčností, ovšem za skutečně příznivou cenu - přesně to je PocketBook 613. Dostane se vám podpory všech nejpoužívanějších formátů elektronických knih více »

Kde koupit

od 1 800 Kč

Recenze PocketBook 613

73% (201)
16% (44)
8% (22)
1% (2)
2% (5)

- první co mě zaskočilo byla hodně tenká krabička až jsem si myslel že se čtečkou nedodávají kabel (kabel součástí samozřejmě byl jen nebyl jako u všech ostatních čteček pod čtečkou ale vedle ní a díky tomu je balení velmi velmi tenké)
- když jsem vzal čtečku poprvé do ruky zdála se mi dost tě... Zobrazit celou recenzi

Nejpřínosnější kritická recenze

Zakoupeno v Nečteme.cz

• přijatelná cena
  • velká výdrž baterie
  • sympatický design
  • rychlá odezva, nic se dlouho nenačítá
  • možnost rozšíření paměti prostřednictvím microSD
  • Některé knihy to zobrazí, některé ne, i přesto, že je formát stejný.
  • Čtečka nabízena s 250 knihami zdarma, přičemž 51 jich je anglicky, zbytek holandsky, německy, francouzsky etc. Česky není ani jedna.

Naprosto dostačující čtečka bez "zbytečných" funkcí navíc (dotykový display, wi-fi,...). Hlavní funkce (tj. čtení knih) velmi dobrá. Při vkládání nových knih však musíte knihu vložit via USB, čtečku odpojit, podívat se ve čtečce, zda kniha jde otevřít, pokud ne tak znovu připojit k počítači a změnit formát, což může být pro někoho zbytečně zdlouhavé. Výhodná je i možnost změnit zobrazení na diplayi, tj. režim na celou stránku, případně na celou šířku displaye etc. Display velmi příjemný na čtení, nedělá "čtverečky", písmo je hezky uhlazené, zvláštní je to, že při otočení na další stránku je pod ní "stín" předchozí stránky. Zřejmě je to tou technologií displaye a ani to moc neruší, jen jsem si toho ze začátku všimla a překvapilo to. Mezi výhody bych zařadila i možnost koupě orginálního pouzdra, takže není potřeba nijak improvizovat. Celkově jsem velmi spokojená :-)

• Ne
pipan

pipan

Přidáno: 10. června 2013

• Umí snad všechny obvyklé formáty včt.mobi
  • Čeština
  • Na čtení knih bez všech zbytečných funkcí
  • Nešikovné tlačitko zap vyp
  • Našedlý papír-diplej
  • Výdrž baterie neni deklarovaných až 8000 stran ale asi jen 6000

Ač jsem neaktualizoval firmvare , přesto po více jak mésíčním používaní se čtečka kousla asi jen pětkrát nikdy nebyl potřeba reset stačilo jen vypnout . Při čtení od rana do večera při nemoci rozhodně není výdrž baterie
několik týdnů , ale spíše jen několik dní
Hry jsou zbytečnost
Pro toho kdo chce jen číst knihy a nepředstavuje si že má tablet moc dobrá věc

• Ne
Honza

Honza

Přidáno: 23. října 2013

• Jednoduchá čtečka pro nenáročné čtenáře.
  • Bohužel má čtečka vydržela přečíst jen 17 knih za 4 měsíce a "bylo po ní".
  • Kvalita této čtečky je velmi pochybná.

Nemůžu tuto čtečku doporučit, pro mě to byly vyhozené peníze.
Možná jsem měl smůlu na špatný kus, ale přesto značku PocketBook nemůžu doporučit.I ze začátku kdy ještě fungovala měla "své dny" , kdy ji obracení stránek trvalo déle než obvykle.

Alexandr Kozlov

nováček

Alexandr Kozlov

Přidáno: 5. dubna 2013

• čte většinu formátů
  • lehká
  • dlouhá výdrž
  • připojuje se k počítači jako flashka
  • má slot na paměťovou kartu
  • šetrný k očím (E-ink displej)
  • hodně aplikací
  • Displej je šedý a písmo není kontrastné, takže skoro není vidět
  • v naskenovaných pdf souborech si nebudete moct pořádně přečíst, co je tam napsané, protože pokud si to přiblížíte, tak to přiblížíte jen na to jedno místo kam se to přibližuje, posunutí skoro není možné... proto je lepší PocketBook 622 s dotykovým displejem a větším kontastem
  • tlačítka přepínání stránek a "šipky" jsou blízko sebe, a často omylem sjede prst a přeskočí vám na druhou stránku
  • nemá wifi
  • displej při posouvání v přiblížení hodně moc bliká
  • cena/kvalita

Tuto čtečku jsem vybíral podle dobrých recenzí, i po ozkoušení v obchodě jsem si ji vybral a koupil, ale jakmile se dostala ze zářivkového osvětlení, tak skoro nic nebylo vidět. když jsem si nahrál naskenované podklady do školy, tak po přiblížení, pokud se mi to povedlo přiblížit a neskočilo to opět do zobrazení celé stránky tak abych si mohl přečíst jednu větu, tak jsem musel hodně dlouho držet tlačítko na posouvání se po stránce. Pak to ale občas opět skočí do zobrazení celé stránky a opět všechno odzačátku. E-ink displej u tohoto modelu je velice pomalý a často se obnovuje. Kdybych měl doporučit nějakou čtečku, tak doporučuju staršího dotykového bratříčka jenž je o málo dražší a o hodně lepší. Má všechny klady této 613 a k tomu vysoký kontrast, mp3, wifi a dotykový displej.

Kvalita displeje: Špatná
Výdrž baterie při každodenním používání: Více jak měsíc
Ověřený zákazník eBook-ctecky.cz

Jan Marko

Přidáno: 16. listopadu 2012

Zakoupeno v eBook-ctecky.cz

• Kvalitní kontrast, svižné otáčení stránek. Čtečka opravdu jen na čtení, bez zbytečností, příznivá cena.
  • Nejdříve nešla načítat knihovna - odstraněno po obnovení továrního nastavení, nevím proč. Po cca týdnu odešel display - doufejme, že vyjímečně vadný kus.

Hodnocení berte s rezervou, protože jsem musel čtečku reklamovat z důvodu poruchy.

Auhuach

nováček

Auhuach

Přidáno: 18. prosince 2013

• kompletně české uživatelské rozhraní
  • žádný problém s českými znaky
  • možnost otočit si zobrazení na všechny 4 směry
  • dlouhá výdrž baterie
  • ostré zobrazení
  • podpora paměťových karet
  • občas zamrzne a je nutné čtečku restartovat
  • nedokáže otevřít obrázky, ačkoliv na to má aplikaci
  • neotevře žádné PDF, ačkoliv to má v popisu
  • dělá mu problémy zobrazit pokročilejší formátování textu ve Wordu - tabulku
  • neumožňuje podsvítit displej
  • neuvěřitelně komplikované vkládání a upravování poznámek

Pocket Book 613 jsem na měsíc vypůjčený a vyzkoušel skoro všechny funkce. Je to asi poměrně dobrá čtečka, bohužel tenhle exemplář má nějaký poškozený firmware - takže nedokáže otevřít žádné PDF ani obrázky. Navíc často zamrzne a pak je nutný restart. To je poněkud na nic...

Jinak dokáže otevřít e-knihy nejen EPUB, ale i ve formátu MOBI (pro Kindle), nicméně nezvládá využít všechny jeho výhody. Displej zobrazuje kvalitně, ostře a překreslování má uspokojivou rychlost. Určité odlesky má, ale ve čtení to nebrání. Co rozhodně oceňuju, je možnost číst text ve všech čtyřech směrech zobrazení, což je praktické pro čtení ve stoje v MHD - přizpůsobí se pravé i levé ruce. Zklamalo mě, že ve Wordu nezvládne normálně zobrazit tabulku. Taky vkládání poznámek, kdy čtečka dělá vše pro to, aby uživateli při zadávání znaků co nejvíce znesnadnila orientaci. A pak samozřejmě ten vadný software, snad je to je výjimečný případ...

Obsahuje jakési "bonusové aplikace" (kalkulačka, kalendář, sudoku, šachy). Dále hru Snake - která občas vygeneruje nehratelný herní plán... A aplikaci na zobrazování fotografií, která bohužel kvůli vadnému softwaru taky nefunguje...

Ověřený zákazník Alza.cz

Petr B

Přidáno: 30. září 2013

Zakoupeno v Alza.cz

• První kus byl reklamován, nekomunikoval s PC.
  • Má pouze jeden adresář pro uložené knihy, ty nové nejdou uložit zvlášť od velkého množství předinstalovaných knih zadarmo v cizích jazycích.

V současné době ji už nepoužíváme.

Kvalita displeje: Dostačující
Ověřený zákazník Alza.cz

Přidáno: 25. září 2013

Zakoupeno v Alza.cz

• výdrž baterie
  • přehlednost menu a jednoduchost
  • nepřehledná funkce ukládání souborů na externí disk

Kooupil jsem to jako dárek a nevím, jestli s tím bude obdarovaný zceal spokojen:-((

Kvalita displeje: Dostačující
Ověřený zákazník VideoTech.cz

Roman

Přidáno: 14. února 2013

Zakoupeno v VideoTech.cz

• Paměťové karty
  • podpora formétů
  • oproti předešlému modelu, absence wifi a osekané menu,chybí položka oblíbené a možnost zobrazovat soubory pouze z paměťové karty

vlastním 611 a 613 jsem kupoval otcovi (611 již není v prodeji), a řekl bych že pocketbook udělal dost velký krok zpět. to wifi ani tolik nechybí, ale komfort ovládání dost utrpěl.

johan

johan

Přidáno: 11. května 2014

• vhodná levná čtečka
  • občas přeskočí o desítky až stovky stránek při otáčení

Vhodná pro běžného čtenáře

• Ano