Pocketbook 650 Ultra

175 g
Podpora PDF
Předčítání

• , zakoupeno v ExaSoft.cz

• Pěkný design, dodáváno i s pouzdrem.
    • Nevím jestli jsem neměla špatný kus, ale displej byl hodně špatně čitelný, oproti čtečce, kterou jsem koupila před 5 lety podstatně hůř zobrazovala text. Pro mě to bylo natolik nepoužitelné, že jsem čtečku vrátila
  • , zakoupeno v Diagnosticketesty

Dotykový displej
175 g
Podpora PDF
Předčítání

PocketBook představuje jako první na světě čtečku elektronických knih s elektronickým papírem a vestavěným fotoaparátem, který otevírá nové unikátní možnosti - PocketBook Ultra. Od začátku byla navrhována tak, aby využila všechny dostupné technologické možnosti a přitom zůstala tím, čím primárně je – čtečkou elektronických knih. Kompaktní PocketBook Ultra spojuje výhody pohodlného dotykového ovládání, fotoaparátu, možnosti převodu nafoceného textu do editovatelné podoby a nasvícení.

Díky velmi tenkým okrajům a zcela novému provedení bylo při zachování velikosti displeje dosaženo kompaktních rozměrů. PocketBook Ultra je díky tomu mimořádně elegantní čtečkou elektronických knih. S vestavěným 6 palcovým displejem jsou její rozměry pouze 162,7 x 106,7 x 7,9 mm a váží jen 175 gramů. Tlačítka pro otáčení stránky na zadním panelu umožnily efektivně využít celý povrch přístroje a dát uživateli více možností při jeho držení. Nové uživatelské rozhraní, které je poprvé použito právě v této čtečce, bylo navrženo tak, aby použití čtečky bylo intuitivnější a čtení pohodlnější. PocketBook Ultra – maximum možností v kompaktním provedení.

Do zadní strany čtečky PocketBook Ultra byl vestavěn fotoaparát s LED bleskem, automatickým ostřením a rozlišením 5 MP. Blesk umožňuje vytvářet vysoce kvalitní snímky bez ohledu na osvětlení. Pořízené obrázky lze použít buď jako spořiče obrazovky čtečky, lze je přenést do počítače a dále zpracovávat v plných barvách pro rodinný archiv. Hlavním benefitem spojení čtečky elektronických knih a fotoaparátu však je možnost vyfotit text studijních či jiných materiálů, převést ho díky předinstalovanému softwarovému vybavení do editovatelné podoby a následně číst ve čtečce jako elektronickou knihu. Kamera v kombinaci s předinstalovaným softwarem dokáže přečíst také čárové a QR kódy.

Další zásadní inovací je použití displeje nové generace E Ink Carta™ s rozlišením HD 1024 x 758 bodů a 212 dpi. Ten zobrazí text a veškeré další informace s vyšším kontrastem i ostrostí, než kdykoli dřív. Za špatných světelných podmínek mohou čtenáři využít možnosti nasvícení displeje s pomocí LED. Úroveň nasvícení lze regulovat v novém rozhraní velmi jednoduše.

4 GB vnitřní paměti a slot pro microSD karty umožňují mít celou knihovnu na dosah ruky. Výkonný 1 GHz procesor s podporou 512 MB operační paměti zajišťuje hladké a rychlé otáčení stránek.

Nová čtečka je věrná tradici všech zařízení PocketBook. Podporuje více než 20 populárních textových a obrazových formátů a obsahuje řadu předinstalovaných slovníků ABBYY Lingvo®. Funkce čtečky se však neomezují pouze na čtení: s PocketBook Ultra můžete také poslouchat svoji oblíbenou hudbu ve formátu MP3 nebo nechat čtečku s využitím nástroje Text-to-Speech předčítat elektronickou knihu do sluchátek. Tato funkce podporuje celou řadu jazyků.

Přístup k internetu přes vestavěné Wi-Fi rozhraní otevírá široké možnosti pro přenos knih do čtečky a využití služby ReadRate na sociálních sítích. Knihy a další obsah lze nahrávat do čtečky buď po připojení k počítači kabelem, nebo také mnohem pohodlněji bezdrátově s využitím služby „Send To PocketBook“ nebo pomocí předinstalované aplikace Dropbox.

• Po letech uzivani jiz nelze nabit baterii na 100%, coz je celkem pochopitelne.
    • Avsaka pri aktualizaci SW je to duvodem, proc nelze aktualizaci provest.
    • Velmi neprijemne je i male tlacitko pro zapnuti.

Nedoporucuji ke koupi

Čtečka se co 20 stránek restartuje. Třikrát neuznaná reklamace - závada se neprojevila. Neměl jsem už sílu na to, abych čtečku dal na čtvrtou reklamaci. Proto jsem si nechal vyhotovit posudek od soudního znalce a hle, firma najednou závadu našla. Pocketbook nemohu doporučit, nebot vlastním dva přístroje a oba dva během prvního roku byli již v záručním servisu. Přístup servisního střediska děsný.

• , zakoupeno v ExaSoft.cz

• Pěkný design, dodáváno i s pouzdrem.

• Displej, prostředí
    • Nekvalitní brak. První oprava zaseknuté boční tlačítko. Druhá závada po 1měsíci zabíjení vybilo baterii. Servis čtečku už vůbec nevrátil, protože výrobce nedodává náhradní díly. Vracení peněz.

Rozhodně značku PocketBook nedoporučují. Poruchové, bez podpory, bez náhradních dílů.
    Bohužel to není ojedinělá zkušenost. Další čtečka Aqua šla zapnout jen při připojení k PC, sice opraveno ale na jak dlouho.
    Kalkulačka, která je součástí aplikací neumí vypočítat procenta.

• , zakoupeno v Diagnosticketesty

Kvalita odpovídá ceně

• - všestrannost funkcí
    • - propojení s cloudovými službami
    • - kvalitní zpracování
    • - špatná čitelnost pdf dokumentů, která nejde ve čtečce upravit

Čtečku jsem si objednal hlavně kvůli studiu. Hned po jejím rozbalení jsem si do ní nahrál knihy ve formátu pdf a ouha. Stránkování vůbec nesedělo, takže písmenka byla malá a nevýrazná. Po chvíli takového čtení mě bolely oči a bylo to velice nekomfortní. Nikde v nastavení čtečky jsem nenašel možnost přehození černé a bílé, nebo ztučnení textu, což by značně pomohlo. Následně jsem tedy vyzkoušel formát ePub a tam se situace zcela otočila. Skvělá čitelnost, dobré přizpůsobování stránek, vše perfektní. Bohužel konvertorry pdf - ePub v češtině se ukázaly jako poměrně problematické téma a předělat si takto knihu se ukázalo jako velice pracné s nejistými výsledky. Na druhou stranu jsem velice rychle podlehl kouzlo nákupu e-knih, které jsou řádově o desítky procent levnější a na čtečce se skvěle čtou a navíc vám hned z nákupu přistane kniha přes wifi ve čtečce.Nakonec se tedy čtečka ukázala jako poměrně nevhodný nástroj na studium, protože téměř žádná scripta nejsou ve formátu ePub a pdf se na ní nedají moc dobře číst, ale jako úžasný nastroj pro zábavu. Celkové hodnocení čtečky je ale rozhodně velice kladné, je to výborná věc a podsvícený eink display je na čtení prostě úžasný.

• nefunkční

čtečka přišla nefunkční

• , zakoupeno v ALFA.cz

• jednoduchost ovládání, výdrž baterie, magnetický obal

cena by mohla být nižší a barevná variabilita přístrojů by přispěla k rychlejšímu rozlišení používaných čteček v rodině.

• - podsvícený displej
    • - vyšší rozlišení displeje
    • - možno používat tlačítka i dotykový displej
    • - výrobek nabízen zároveň s ochranným obalem
    • - pouzdro je magnetické, takže čtečka po otevřené pouzdra v něm neustále drží, nesjíždí
    • - ve hřbetu pouzdra je otvor pro prst/y, čímž se čtečka pohodlně drží a zároveň se dají tou samou rukou otáčet stránky
    • - po zavření pouzdra je čtečka uspána
    • - lze nabíjet pouze zapojením do PC přes USB kabel

- je to moje první čtečka
    - tento produkt jsem si vybrala proto, že byl nabízen zároveň s ochranným pouzdrem a tudíž odpadla nutnost jej dokupovat a měl základní parametry uvedené v hodnocení PRO
    - čtečka má mnohostranné využití - fotoaparát, wifi, slovníky, možnost tvorby poznámek, ale to já nevyužuji
    - pro mě to byla dobrá koupě

• , zakoupeno v ExaSoft.cz

zatím spokojenost - příliš krátká doba na delší vyjádření