Recenze Amazon Kindle Paperwhite 3

Ragnar

Přidáno: 22. dubna 2017

• Display
  • Podsvetleni
  • Oproti stare nedotykove verzi Kindle mi schazi ta manualni tlacitka na otaceni stranek. Ale jde jen o zvyk (trochu hure se dotykem otaci na dalsi stranku, drzite-li Kindle v leve ruce).

Potreboval jsem ctecku s podsvicenim (externi lampicka je proste opruz). Vzhledem k skvelym zkusenostem s predchozimi 2 typy Kindle byla volba jasna.

Award

www.produktroku.cz

Přidáno: 1. března 2017

PRODUKT ROKU 2016

Vítěz soutěže ProduktRoku 2016, která vyhlašuje nejpopulárnější produkty podle preferencí spotřebitelů.

Celá recenze na www.produktroku.cz
Ověřený zákazník suntech.cz

Přidáno: 22. ledna 2017

Zakoupeno v suntech.cz

• schází čeština

Přidáno: 22. listopadu 2016

• jednoduche ovladani
  • zivotnost baterie
  • citelnost displaye na slunci/v noci (nastavitelne podsviceni)
  • rozliseni displaye
  • jednoduchost nahravani knih (synchronizaci s uctem nebo proste USB drag & drop)
  • chybi mi automaticke nastaveni jasu, pak by byla dokonala

Ctecku rozhodne doporucuji. Jedine, co mi na ni "vadi", je absence automatickeho ovladani jasu displaye v zavislosti na okolnim osvetleni. Jinak citelnost a vsechny funkce perfektni.

www.ebooky.cz

Přidáno: 23. září 2016

RECENZE Kindle Paperwhite 3 (2015)

Recenze Kindle Paperwhite 3 na www.ebook.cz

Celá recenze na www.ebooky.cz

Alicja

Přidáno: 12. září 2016

Zakoupeno v CZC.cz

very good e-book reader. I love it!

Martin

Přidáno: 11. září 2016

• Čistý display
  • Funkce WordWise (nápověda malým písmem ke komplikovaným slovům v anglickém jazyce)
  • Možnost označení jakéhokoliv slova, fráze v knize a následné uložení nebo vyhlédání ve slovníku, wikipedii
  • Funkce Vocabulary Builder (čtečka ukládá všechny vyhledávaná slova do „slovníčku“, kde si je můžete později prohlížet i s definicí a odkazem na místo v knize, kde jste dané slovo hledali)
  • Občas čtečka trochu pokulhává s rychlostí
  • Není možnost aktivace více slovníků naráz (např. Oxford Dictionary of English a Anglicko-český slovník)
  • Vocabulary Builder nefunguje u knih, které jste si koupili z jiného zdroje než z Amazonu (lze obejít převedením knih do formátu AZW3)
  • WordWise nefunguje u jiných knih ani po převedení formátu.

Čtečka má všechno, co jsem od ní očekával, je kompaktní, lehká za většiny okolností i poměrně rychlá.
Výdrž baterie je dostatečná: Se zapnutou wifi čtečka vydrží nabitá kolem 2 týdnů, bez wifi předpokládám o něco déle.
Překvapila mě rozsáhlost podpory nauky cizího jazyka zejména angličtiny, na to je přístroj přímo jakoby stvořený.
Když jste připojeni na wifi lze knihy koupit jedním kliknutím přímo z přístroje nebo si dokonce můžete zdarma stáhnout prvních 5 % knihy na zkoušku.
Celkově mě čtečka překvapila svou komplexností i kvalitou, zatím jsem s ní velmi spokojený a doufám, že na ni ani v brzké době nebudu muset měnit názor.

Petra

Přidáno: 3. září 2016

(Upraveno 3. září 2016)

Zakoupeno v eBook-ctecky.cz

• Je to moje první čtečka a jsem maximálně spokojena. Velikost, váha, pismo, podsvětlení displeje. Rozhodne doporučuji.

Super. Doporučuji.

Dušan K.

Přidáno: 28. srpna 2016

Zakoupeno v AZ Mobil

• Vysoké rozlišení displeje - písmo díky tomu vypadá jako tištěné, i když si nastavíte menší velikost, a také některé soubory PDF, které obsahují malá písma, se díky tomu dají ještě celkem v pohodě číst, aniž by bylo potřeba nějak složitě posunovat části stránky.
  • Komfortní čtení za jakýchkoli světelných podmínek. Za denního světla i na přímém slunci jsou čitelnost textu a kontrast vynikající i při úplně vypnutém podsvícení. Naopak při úplné tmě stačí k pohodlnému čtení podsvícení na úrovni cca 12 až 16 z 24-úrovňové stupnice.
  • Díky integrovanému podsvícení displeje není potřeba žádná lampička. Jak už jsem psal, jeho možnosti plně pokrývají všechny možné světelné podmínky - ještě se mi nestalo, že bych potřeboval podsvícení zapnout na maximum nebo dokonce, že by bylo nedostačující.
  • Integrované výkladové anglické slovníky. Ale dají se stáhnout i přímé překladové slovníky, např. z angličtiny do češtiny, a to velice jednoduchým způsobem, tj. bez nějakých jailbreaků či podobných hrubých zásahu do softwaru čtečky. (Mám vyzkoušeno a funguje to.)
  • Vysoká úroveň podpory ze strany Amazonu. Ve svém uživatelském účtu máte uloženy všechny své knihy či jiné dokumenty (ať už si je zakoupíte či stáhnete kdekoli), které stačí poslat na e-mailovou adresu vaší čtečky a ty se Vám pak automaticky do čtečky nahrají přes wi-fi. (Vypadá to možná složitě, ale až si to vyzkoušíte, zjistíte, že je to jednoduché.) Své dokumenty u Amazonu tak máte automaticky zálohované a můžete si je kdykoli a kdekoli (kde je wi-fi) znovu do čtečky nahrát.
  • Nic Vám ale nebrání nahrát do čtečky Vaše knihy a dokumenty přímo z počítače přes USB kabel (pokud je např. z jakéhokoli důvodu nechcete mít uloženy na serverech společnosti Amazon.)
  • Wi-fi se dá vypnout. Pokud zrovna nenahráváte novou knihu a věnujete se čtení, stejně ho k ničemu nepotřebujete, a tak alespoň šetříte baterii.
  • Čtečka má krásný dizajn a když si přidáte nějakou tu stokorunu a koupíte si pěkné pouzdro, je to dokonalé. (Já používám pouzdro DurableLock 0483 v hnědé barvě s magnetickým zavíráním a s funkcí, kdy se čtečka automaticky zapne při jeho otevření a vypne při zavření, a jsem maximálně spokojen. Dobře se drží v ruce a čtečka v něm vypadá jako skutečná kniha).
  • Dotykové ovládání - ať už si chcete upravit jas, velikost písma, zvýraznit část textu či co jiného, ke všem těmto funkcím se dostanete mnohem rychleji než s použitím jednoduché tlačítkové navigace u starších a levnějších čteček.
  • Dotykové ovládání nemusí vyhovovat každému, ale dle mého názoru je to jen otázka zvyku.
  • Chybí nativní podpora češtiny, tj. všechna menu a nastavení jsou v angličtině. Pro mě osobně to žádná nevýhoda není, nicméně pro někoho být může. (Dá se ale údajně řešit přes jailbreak.) A těch pár příkazů k ovládání čtečky si po relativně krátké době zapamatuje i totální neangličtinář. Také není problém si z internetu stáhnout český návod.
  • Čtečka nepodporuje formáty pro některé jiné čtečky. Naštěstí má Amazon zdarma zpřístupněnou službu, která umožňuje jednoduchým způsobem knihu v jiném formátu zkonvertovat do formátu MOBI, což je právě nativní formát pro tuto čtečku. Nicméně knihy, které jsem si zatím zakoupil já, byly dostupné buď jen v PDF, a ten je téměř nemožné zkonvertovat do jakéhokoli jiného formátu zcela bezchybně, - anebo když ji dané knihkupectví nabízelo i v jiných formátech, vždy bylo mezi nimi i MOBI, takže jsem zatím nikdy nic konvertovat nemusel. Nemůžu ale vyloučit, že takové knihy existují.

Čtečka naprosto splnila má očekávání. Před její koupí jsem si důkladně prostudoval informace ohledně všech možných dalších čteček a dospěl jsem k závěru, že tahle je ve své cenové kategorii nejlepší. Nabízí opravdu komfortní čtení, velmi kvalitní kompaktní zpracování a pěkný dizajn. Pokud si na takovéto věci potrpíte, pak s ní budete spokojeni.
Pokud ale hodláte často pracovat s knihami a dokumenty ve formátu PDF, pak doporučuji si připlatit a koupit si čtečku s větším displejem.

Nastavení funkcí a ovládání: Bez problémů
Ověřený zákazník Acomp s.r.o.

Michal

Přidáno: 10. srpna 2016

Zakoupeno v Acomp s.r.o.

• jednu již doma máme, naprostá spokojenost .....

velmi dobrá čtečka

www.covybrat.cz

Přidáno: 24. června 2016

Čtečku Amazon Kindle Paperwhite 3 můžeme doporučit

Dotyková čtečka eknih od Amazonu. Má skvělou podporu formátů, ovládá se dotykově, vydrží dlouho nabitá a hlavně má regulovatelné podsvícení, takže si počtete i večer. Suma sumárum 4. místo v testu.

Celá recenze na www.covybrat.cz

markuz

Přidáno: 23. června 2016

(Upraveno 23. června 2016)

Zakoupeno v Chytré elektro

• větší kontrast displeje oproti staršímu modelu
  • zabudovaný webový prohlížeč
  • kvalitní zázemí Amazonu
  • font Bookerly
  • kvalitní zpracování výrobku
  • přesnost a citlivost dotykového displeje
  • menší výdrž baterie
  • podsvícení nejde úplně vypnout

Zakoupeno jako nástupce Kindle 4. generace (vydržel 4,5 roku dennodenního používání).
Oproti předchůdci má mnohem lepší displej (vyšší DPI a vyšší kontrast), jinak mi použitelnost obou výrobků přijde dost podobná. Dost mi vadí menší výdrž na baterii - snad je to způsobeno zabudovaným podsvícením displeje - ale i tak vydrží po plném nabití týden se zapnutou wifi na ca čtvrtinovou úroveň intenzity.
Velice se mi líbí zabudovaný výkladový EN slovník (mám přidaný český slovník cizích slov a překladový EN/CZ slovník) a wikipedie, kdy můžu během čtení článků v angličtině vyhledávat mně neznámá slovíčka nebo doplňující informace ve vnořeném okně, aniž bych musel přecházet do webového prohlížeče.
V souvislosti s touto čtečkou se hodí dodat, že celá infrastruktura Amazonu (web support, služba Send to Kindle a podobně) je na vysoké úrovni. Nemůžu srovnávat s podporou jiných výrobců, ale muselo by se něco hodně pokazit, aby moje další čtečka nebyla Kindle.

Přidáno: 10. června 2016

Zakoupeno v AZ Mobil

• Perfektní výrobek, lepší než jsem očekávala.

Doporučuji všem těm, kteří uvažují o koupi čtečky.

Ověřený zákazník KASA.cz

Petr Skála

Přidáno: 27. května 2016

Zakoupeno v KASA.cz

• Špičková kvalita podsvíceného displeje.
  • Intuitivní ovládání.
  • Výborná výdrž baterie.
  • Produkt jsem zvolil s ohledem na předchozí velmi špatnou zkušenost se čtečkou e--reading Start (Start2), která byla několikrát v servisu.
  • Absence menu v češtině může být pro někoho problém.

Špičkový výrobek za velmi dobrou cenu.

Přidáno: 24. května 2016

• Bez problémů

vybráno na základě recenzí, zatím vše ok

Viditelnost displeje na slunci: Průměrná

Lukáš

Přidáno: 8. května 2016

Zakoupeno v eBook-ctecky.cz

• Paperwhite ve své třetí generaci disponuje v současnosti nejkvalitnějším displejem (stejně jako jeho o dost dražší brácha ze stáje Amazonu).
  • Dle prodejce se po nějaké době stává, že se sníží kapacita baterie. Baterie vzhledem ke konstrukci, pravděpodobně není schopná vydržet počet nabíjecích cyklů, jako mobilní telefon. Zamrzí to, ale nějak to neřeším, až to za nějaký (dlouhý) čas přijde, nechám baterii vyměnit.

Nepodporuje některé formáty (epub). Ale k čemu, když vám to program Calibri (který je v češtině) v Pc brilantně převede na jaký formát chcete :) ? Proto to neberu, jako nevýhodu.
Chybí lokalizace do češtiny, ale to opět neberu, jako problém. Každý kdo ovládá dotykový telefon to zvládne bez traumat a i ten kdo ho nikdy neměl, se ovládání naučí.
Displej s podsvícením je perfektní. Pokud se podsvícení zcela vypne, není podle mě dost kontrastní, ovšem podsvětlení nevypínám, protože těch pár diodek spotřebovává minimum energie.
Není potřeba vytvářet účet na Amazonu. Osobně si do čtečky "tahám" knihy přes usb kabel z Calibri v Pc. Wi-fi pak vůbec nezapínám. Na čtení zpráv atd, bude vždycky 10x vhodnější Pc, nebo tablet. Když se tedy nepřipojujete čtečkou na internet, nic vás neprudí k založení účtu ;)
Nabíjejte přes USB port. Každá nabíječka, kterou jsem viděl v nabídce eshopů nabíjí minimálně 1A, ale údaje na čtečce říkají, že max nabíjecí proud je 500mA. Takže, jestli si nechcete likvidovat baterii, nekupujte 1A nabíječku.

Přidáno: 31. března 2016

• snadné ovládání , regulace jasu , velikost textu
  • místo čísel stránek zobrazuje procenta

značkový produkt za přijatelnou cenu

Ověřený zákazník ALFA.cz

Pevan

Přidáno: 25. března 2016

Zakoupeno v ALFA.cz

• Výborný displej, skvělá výdrž na baterie, velmi jednoduché nahrávání obsahu odesláním na email.
  • V balení není nabíječka, menu bez češtiny

Nejlepší čtečka, jakou jsem kdy používal.

Přidáno: 11. března 2016

• Krásné čtení
  • Jako kniha
  • Lehká
  • Chybí čeština

Pokud by byla čeština tak naprosto není co vytknout

Ověřený zákazník EURONICS

Přidáno: 7. března 2016

Zakoupeno v EURONICS

• Rychlá, hbitá čtečka, skvělý displej.
  • Oproti PocketBooku o 500,- levnějšímu, toho moc neumí.

Každý si kupuje to co mu vyhovuje.

Kutner

Přidáno: 5. března 2016

• zatím nic

čtu bez lampičky :-)

tuf

Přidáno: 5. března 2016

Zakoupeno v Chytré elektro

• nejlepsi ctecka na trhu :)
  • nedostupnost cestiny - ale to se da pochopit (pri velikost trhu v CR se preklad a implementace jazyka zrejme Amazonu nevyplati - zvlaste, kdyz pak lidi nebudou nakupovat u nich e-knihy)

spickovy model, cteni je extremne prijemne, ovladani po par hodinach "hrani" intuitivni (po stazeni noveho firmware jsou dostupne ceske navody "velmi orientacni", protoze se zmenilo graficke uspordani i kontextove nabidky). Vydrz baterie 6 tydnu je pocitana na 30 min cteni denne. Pokud tedy ctete treba 4 hodiny denne, bued vam stacit "jen" na 5 dni... :)

Přidáno: 22. února 2016

Zakoupeno v Chytré elektro

• perfektní podsvícení displeje s možným nastavením
  • vše v přístroji v angličtině, ale je k tomu český návod

skvělý přístroj, doporučuji.

Přidáno: 21. února 2016

• Nastavitelnost jasu
  • Lehké podsvícení, lez číst i za tmy
  • Na slunci se displej neleskne
  • Barie dlouho vydrží
  • Není v češtině

S produktem jsem spokojená, na cesty ideální. Spousta knih v jednom.

Martin V.

Přidáno: 8. února 2016

Zakoupeno v Alza.cz

• jedna z nejlepších čteček na trhu
  • velký displej
  • výdrž baterie
  • reklamy, ale to není tak směrodatné

Zatím bezproblémové používání. Registrace na stránkách Amazonu pro plnohodnotné používání čtečky také vcelku bezproblémová. Čtečka je používána téměř denně, přesto za 1,5 měsíce jen 1x nabíjení. Ovládání je intuitivní a dá se říct že bezproblémové.

Ověřený zákazník Electro World

• Nemám

Výborné zařízení.

Přidáno: 11. ledna 2016

Zakoupeno v eBook-ctecky.cz

• skvělý dislej (rozlišení, podsvícení,...)
  • rychlost reakcí
  • výdrž na baterii
  • byť je menu v angličtině, pro mne intuitivní ovládání
  • chybí menu v CZ (ani ne tak z důvodu ovládání z mé strany, ale spíše s ohledem na přístup Amazonu k českým zákazníkům)

Skvělá čtečka, splňuje vše, co jsem od ní očekával. Srovnával jsem (fyzicky - přímé srovnání) s PocketBookem Ultra 650, PocketBookem 626 Touch Lux 3 a Bookeen Cybook Muse Frontlight - Kindl PW3 jednoznačně nejlepší - po stránce podsvícení lehce lepší oproti PB 626 a Bookeen, oproti PB Ultra výrazně lepší podsvícení i barva - kontrast displeje bez podsvícení. Rozlišení displeje je jednoznačně nejlepší, což sice vyplývá z tech.parametrů, ale je to tak (alespoň pro mne) i subjektivně. Komu nevadí anglické menu, jen cca 3GB volného místa k ukládání knih a menší podpora formátů (nutnost převádět buď on-line nebo v PC (1 kniha trvá cca do 1 minuty) - ideální volba za solidní peníze...

Markéta Adámková

Přidáno: 6. ledna 2016

• maly
  • podsvetleny
  • dobre se z nej cte
  • pro nekoho chybejici cestina, ale v dodavce byl i papirovy cesky navod
  • cytlivy dotykovy display, obcas si omylem posunu stranku pri preuchopeni ctecky v ruce

Doma jiz mame starsi verzi se kterou jsme spokojeni. Nyni jsem chtel podsviceny display aby se dalo cist i v seru. Reklamy nejsou nijak zvlast obtezujici. Cte se dobre, podsviceni dobre nastavitelne. Splnuje to vse co jsem ocekaval. V kombinaci s Calibre a zasilanim do ctecky pres mail jsem plne spokojen.

sakrij

Přidáno: 28. prosince 2015

-chybí návod, jak v ČJ tak v AJ

Přidáno: 26. prosince 2015

Zakoupeno v Alza.cz

Kluk si vybral sám, protože tu předtím rozbil. A vybral podobný jen novější mobil - to hovoří za vše....

Přidáno: 21. prosince 2015

(Upraveno 21. prosince 2015)

Zakoupeno v Digiboss

• čtečka je opravdu lehká a dobře se z ní čte
  • zatím jsem na nic nepřišla

uzavřela jsem dobrý obchod :-)

Přidáno: 14. prosince 2015

Zakoupeno v Alza.cz

• nejlepší čtečka na trhu

super

Kateřina Štěpánková

Přidáno: 8. prosince 2015

• Po měsíci používání:
  • display - za dne se opravdu vyrovná běžnému papíru
  • podsvícení - také možnost vypnutí
  • intuitivní ovládání
  • výdrž baterie: po cca měsíci používání jsem čtečku ještě nenabíjela (a to nebyla po rozbalení nabitá na 100% - čtu denně), wifi zapínám jen podle potřeby
  • dobrá (přehledná) správa knih - je možné nastavit seznam nebo přebaly knih
  • výborné propojení s kindle mailem (mailem si pošlete e-book přímo do čtečky)
  • čtečka je v angličtině - pro někoho by mohlo být mínus - ale v konečném důsledku AJ nevadí, jelikož se naučíte čtečku po krátné době ovládat a budete vědět, co co znamená

koupila bych znovu

Ověřený zákazník ALFA.cz

Přidáno: 23. listopadu 2015

Zakoupeno v ALFA.cz

• rychlá odezva
  • přehledné
  • wifi
  • výdrž

pro někoho může být problém menu v angličtině, nevidím to jako mínus, je zde pouze pár hesel v angličtině, plus k zařízení byl manual v češtině

Laco@

Přidáno: 8. listopadu 2015

• rozlišení
  • velikost
  • zpracování

Kvalitní čtečka s podsvícením které netahá oči.
U sponzorované verze reklamy ničemu nevadí a nikterak neomezují.

Nepo

Přidáno: 5. listopadu 2015

• až na cenu nemá chybu
  • potřeba konverze souborů do 8.mobi

až na cenu nemá chybu, dorý přítel pro dlouhou chvíli a do nepohody (cesty, nemocnice, dovolená ). Trochu problém je konverze programů do módu *.modi

intel810

Přidáno: 3. listopadu 2015

• Nasvícení displeje

Ověřený zákazník LevneELEKTRO.CZ

Přidáno: 11. října 2015

Zakoupeno v LevneELEKTRO.CZ

Kindle je prostě výborná čtečka. Třetí generace je parádní. Jediné co se zhoršilo oproti první verzi je větší hmotnost čtečky. Nicméně se čtečka výrazně zrychlila a celkově je uživatelsky příjemnější

Přidáno: 8. října 2015

Zakoupeno v Chytré elektro

• Nejlepší čtečka. Tečka.
  • Podsvícení - opravdu se vyplatí připlatit, obrovsky to rozšiřuje možnosti čtečky. Můžete číst v naprosté tmě, aniž byste rušili partnera.
  • Výdrž, displej, rychlost.
  • Jednoduchý přenos soukromé sbírky knih ze starších verzí.
  • Nic, opravdu. Vždy lze zlepšit rychlost reakce, ale stejně to považuji za perfektní produkt.

Máme doma i Paperwhite 2 - ve srovnání se starším modelem je trojka v několika ohledech trochu výkonnější, ale nejedná se o nějaký markantní posun. Má větší spektrum možností podsvícení a je znatelně rychlejší, ale uvidíme po pár týdnech používání.
Jinak jsem naprosto spokojen. Před nákupem dvojky jsem váhal, zda takovou hračku vůbec využiju, teď na ní čtu 90 procent knih - a hlavně čtu pětkrát víc než předtím (podle statistik na Goodreads jsem skočil z 10 knih na 50+knih ročně), protože můžu číst doslova všude a za každých podmínek, navíc se nikdy nestane, že bych si knihu zapomněl nebo si ji nemohl vzít s sebou, protože je těžká.

Pepé

Přidáno: 1. října 2015

• Rozlišení
  • Velikost a váha
  • Lehce nerovnoměrné podsvícení v dolní části

Koupeno pro četbu v noci bez přímého osvětlení čtečky (pouze poziční tlumené světlo), zatím maximální spokojenost

Pavel Jirků

Přidáno: 21. září 2015

• super

cena výkon ok

Leona Vachková

Přidáno: 4. září 2015

Zakoupeno v Chytré elektro

• Lepší displej, větší paměť, nové písmo, lze použít pouzdro z Kindlu předchozí verze

Vybrala jsem si Kindle Paperwhite 3, protože je to Kindle. To znamená bezproblémové zařízení, které se nehřeje, nebolí z něj ruka a může se na něm číst na slunci i ve tmě bez lampičky. Navíc se mi aplikace Kindle v mobilu synchronizuje s Kindlem a pokud si ho neberu s sebou a naskytne se mi někde chvilka, že si mohu číst, bez hledání pokračuji na mobilu a pak zase na Kindlu. A hlavně všude mám své knihy s sebou.
Ač má Kindle povrch, který je příjemný do ruky, pořídila jsem si už u předchozí verze Paperwhite 2 velmi pěkné a kvalitní pozdro, které přesně padlo i na nový Paperwhite 3.
Předchozí verzi Paperwhite 2 jsem měla necelé 2 roky a nenašla jsem na ní žádné zápory, je stále funkční a půjde k dalšímu čtenáři.
Kindle Paperwhite doporučuji všem náruživým čtenářům. Díky možnosti volby velikosti písma je vhodný i pro ty, kteří špatně vidí.

Ověřený zákazník Mironet.cz

Přidáno: 30. srpna 2015

Zakoupeno v Mironet.cz

• E-ink 300 dpi, hmotnost do ruky, nabídka písem
  • S novým fw už nejde lokalizovat OS do CZ
  • Nepatrně pomalejší odezva než u PW2

Rok za rokem inovující a v kontextu čteček stále krok před konkurencí. Jasná volba všem, kterým nevadí anglické, nelokalizovatelné rozhraní.

Martin

Přidáno: 29. srpna 2015

• Rychlost reakce
  • Rozlišení
  • S obalem „Amazon Kindle Paperwhite Guard“ funguje probuzení/usnutí otevřením/zavřením obalu. Super!

Prostě dokonalá.

David

Přidáno: 23. srpna 2015

(Upraveno 20. března 2016)

• Osvědčený výrobce
  • Velmi slušné provedení
  • Pouze jedno ovládací tlačítko (on-off) - eliminace závad
  • Dobrý displej - kontrast, rozlišení
  • Dotykový displej
  • Kvalitní pouzdro jako příslušenství (při uzavření se čtečka vypne a naopak)
  • Větší vnější rozměr než konkurence
  • Někomu by mohlo vadit, že nemá mech. tlačítka na posun stránek
  • Anglické menu !!!!!!!
  • Složitá registrace a konfigurace na portálu Amazonu v angličtině
  • Špatná podpora pdf
  • Chybí nabíječka

Po předchozí půlroční zkušenosti s eReading Touch 4 (výborná čtečka s pdf reflow, která však na sluníčku nepříjemně kolabuje) zatím mohu konstatovat, že vše funguje k plné spokojenosti, ale rozhodně nemám pocit, že by tento model nějak výrazně převyšoval konkurenci. Displej je údajně naprosto vynikající, ale osobně žádný propastný rozdíl nevidím (možná jen má oční chyba). Ale to rozhodně neznamená, že by nebyl dobrý ! Co je od takového gigantu jako je AMAZON skoro trestuhodné je to, že nejsou schopni těch cca 50 slov přeložit do češtiny..... Ostuda.... Ale nezoufejte. Podpora čárek a háčků je bez chyb a pro obsluhu není po chvíli používání čeština ani potřeba. Na začátku je třeba se poprat s registrací, ale pokud se to povede, za odměnu dostanete možnost využívat konverzi formátů přímo od zdroje. Pro Ty co neznají : Vezmete "kniho-soubor" (např) pdf, připojíte jej s dalšími až 24 dalšími do e-mailu (velikost až 50MB) a pošlete na nakonfigurovanou adresu něcoblabla@kindle.com. Pokud vše chcete překonvertovat do formátu MOBI (se kterým si Kindle dobře rozumí), tak do předmětu mailu napíšete "Convert" bez uvozovek. Soubory Vám přes wifi do čtečky samy natečou...

Doplněno po upgrade 3/2016 :
Ten, kdo měl při posledním upgrade na starost vyřešit intuitivnost ovládání by měl být pověšen za koule do pořádného průvanu.

Přidáno: 8. srpna 2015

• Prostě Kindle
  • Nový jemný displej
  • Displej mi přijde méně kontrastní než u předchozí verze
  • Občas horší reakce na dotek

Můj první Kindle, jsem spokojen...

Zobrazuji 1 - 50 ze 61 recenzí [ 1 ] 2