Barnes & Noble Nook Simple Touch

• objednala jsem si tuhle čtečku, protože ji považuji za skvělou

považuji ji za skvělou

• , zakoupeno v CZC.cz

• Levnější než konkurence s podsvícenými displeji
    • Velmi malá vnitřní paměť (nutnost paměťové karty)
    • Nepasuje do standartního obalu (je trochu širší)
    • Americká nabíječka

Hodnotím spíše kladně. Prodává se za relativně nízkou cenu a kvalita tomu odpovídá. Bohužel má vnitřní paměť nižší než 250 MB, což je velmi málo. Dejte si také pozor na nabíječku, která je určena pro americký trh. Dále je nutné zakoupit speciální obal (do obalu pro Kindle nepasuje). Konstrukce je provedena spíše kvalitně a není s ní problém.

• funguje to!-)
    • Zakladni funkce jsou OK
    • WiFi
    • Prilis malo formatu v zaklade, premyslim o root'nuti.

Velikost displeje
197 g
Podpora MP3
Podpora PDF
Voděodolnost

Čtečka elektronických knih NOOK Simple Touch nabízí svému uživateli především pokročilý šestipalcový displej vybavený technologií elektronického inkoustu E-Ink. Ukrývá v sobě 240 MB interní paměti, které pojmou až 1000 elektronických knih! Výběr můžete mít tedy opravdu široký. A v případě, že by Vám ani toto nestačilo, můžete využít možnosti rozšířit "skladovací prostory" Vaší knihovničky pomocí microSD paměťových karet.

Díky integrovanému Wi-Fi přijímači se můžete také připojit k populárním a dnes tolik rozšířeným WiFi stítím standardu 802.11 b/g/n. Čtečka NOOK Simple Touch podporuje také skvělý formát ePUB, který umožňuje přímo přes internet "vypůjčit" knihy z lokálních knihoven, které disponují elektronickým archívem. Kdykoli můžete upravit velikost a typ písma tak, aby Vám co nejvíce vyhovoval a usnadňoval čtení. Kromě širokého spektra podporovaných textových formátu můžete na svém přístroji přehrávat také formáty obrazu a grafiky.

• , zakoupeno v AZ Mobil

• objednala jsem si tuhle čtečku, protože ji považuji za skvělou

považuji ji za skvělou

• Displej
    • PDF a Epub soub
    • Čitelnost na slunci
    • Výdrž baterie
    • Paměť

Tuto čtečku jsem téměř před rokem dostala jako dárek a jsem s ní moc spokojená.

• lze si přisvítit text
    • snadno se přesunuje na začátek knihy
    • snadno se mění písmo
    • kombinace dotykového a tlačítkového otáčení stránek - při tlačítcích na čtení stačí jedna ruka, i když se chcete vracet o stránku zpět
    • skvělá čitelnost na slunci, kdy z papíru v knížce bolí oči (pokud není recyklovaný nažloutlý či našedlý)
    • je černá a na sluníčku se poměrně rychle rozpálí
    • mohla by se vybíjet pomaleji (při denním hodinovém čtení a podsvícení do 10 % vydrží 14 dní, bez podsvícení měsíc)

Před rokem a půl jsem si pořídila podsvícenou verzi asi hned z první dodávky, která do ČR přišla a dodnes si nemůžu stěžovat. Pokud je text čitelný, nevadí mi, že je občas na stránce jedna věta, protože se korektně nepřevede a nikdo si s tím už nechce dál hrát. Co využívám maximálně, je podsvícení. Obzvlášť v noci, když nemůžete spát, nebo obecně kdykoli a kdekoli za šera si prostě lehce přisvítíte. A nemusíte řešit, že k lampičce či lustru byste museli vstát, v dopravním prostředku také obtěžujete méně než tamní lampičkou nad hlavou. Když občas vidím lidi v šalině, jak koukají v tom nejtmavším místě v kloubu do malých písmenek a na dva metry to připomíná koukání na staré šedé digitálky, tak si říkám, jak asi jejich oči musí trpět. Brzo mi navíc bude končit záruka, tak ji zkusíme vylepšit.

• cena (kupovala jsem ji v akci)
    • dotykový display
    • příjemný tvar
    • jednoduché ovládání
    • rychlé přetáčení stránek
    • skvělá výdrž
    • těžko použitelná WiFi
    • jen ePUB a PDF (někomu může vadit)
    • nutnost připojení k WiFi před prvním použitím
    • je bez nabíječky (klidně americké, mám converter), jen USB kabel
    • nenabíjí se z vypnutého či spícího počítače
    • v ČR není k dispozici originální obal (zatím používám krabici)

Nook je skvělá čtečka, pokud vám jde jen o čtení. Skvěle se ovládá, pokud nemáte špatný soubor, i rychle přetáčí.
    První použití je trochu problematické, protože musíte čtečku zaregistrovat v obchodě, a to jde jedině s pomocí WiFi. První nabytí mi přišlo trochu dlouhé, ale teď mi přijde dost rychlé - při přetahování souboru z PC do Nooku mu vždycky baterka vyskočí o pár procent.
    Baterka dlouho vydrží. Četla jsem celý den a vyplýtvala maximálně 10%.
    Ve čtečce tak trochu existuje prohlížeč, ale je k němu složitá cesta (musíte do Social --> Google acc --> nepřihlásit se, ale kliknout na "Need Help?" --> dole na stránce kliknout na "Google Home") a v podstatě je nepoužitelný, protože většina stránek nemyslí na čtečky a Nook se neumí pohybovat za okraj stránky. V podstatě je WiFi jenom k tomu, abyste mohli do obchodu, příp. abyste zjistili, kdy vám jede autobus.
    Co mi nejvíc vadí, je to, že u nás neseženete originální obal. Můžete na to jít přes eBay (čímž i ušetříte), ale u nás vám zbývá jen koupit si univerzál nebo si obal udělat sami.

Chtěla jsem čtečku na čtení a to mám. V podstatě nepoužitelná WiFi mi nevadí, dotykový display potěší a vlastně jediné, co mi na Nooku opravdu vadí, je absence pouzdra v českých obchodech.

• , zakoupeno v CZC.cz

• Levnější než konkurence s podsvícenými displeji
    • Velmi malá vnitřní paměť (nutnost paměťové karty)
    • Nepasuje do standartního obalu (je trochu širší)
    • Americká nabíječka

• Kvalita obrazu
    • Pogumované tělo
    • Dobře padne do ruky
    • Nízká hmotnost
    • Jednoduchý ROOT
    • Málo podporovaných formátů (před ROOTem)

Je to velice kvalitní čtečka knih, obraz a čitelnost je opravdu perfektní.
    Nedotažená je podpora obchodu, kde nejsou žádné české knihy. Ideální je mít nainstalované Calibre, a balíky knih formátovat do ePub a toto potom nahrát na paměťovou kartu.

Čtečka má výbornou odezvu, občas se stává že na display zústane duch předchozí stránky, ale není to nijak výrazné.

Já jsem toto zařízení ROOTnol (je to poměrně jednoduché), a získal jsem tím přístup do plnohodnotného androidu. Lze instalovat aplikace, nebo prohlížet web. Pravda je ale taková, že to není příliš použitelné. Každopáně jako čtečka je to perfektní, a na jiné věci (brouzdaní, hry, aplikace atd..) jsou klasické tablety.

• e-ink displej - na čtení nejlepší technologie
    • váha - lehká čtečka, perfektně se drží
    • ovládání - jak tlačítka pro listování tak dotykový displej, žádné zbytečné nabídky a složitá nastavování (v angličtině)
    • pouze epub formát - při použití calibre není žádný problém

Po rozhodování mezi nookem a kindlem jsem se rozhodl pro nook kvůli dotykovému displeji, androidu a možnosti rootu. Po 2 dnech s rootem jsem ale vrátil čtečku do původního nastavení a nyní ji používám tak výrobce zamýšlel. Musím uznat že to byl vynikající kup, díky kterému jsem začal číst knihy v mnohem větším počtu.

• funguje to!-)
    • Zakladni funkce jsou OK
    • WiFi
    • Prilis malo formatu v zaklade, premyslim o root'nuti.
  • , zakoupeno v Comfor.cz

• jednoduché ovládání, nízká hmotnost, dobře čitelná

tuto čtečku doporučuji všem, kteří jako já chtějí opravdu na čtení a ne na dalších milon věcí:-)

• jednoduche ovladani
    • lehka, mala
    • baterka dle me nema dle me uvedeneou vydrz
    • bojim se s ni do vany :)

Je to moje prvni ctecka - vybrala sem si na zaklade recenzi na netu.

Jsem ve fazi "zvykani" si na ctecku misto listovanim knih, takze na delsi shrnuti je pomerne brzo.