C-TECH Lexis EBR-61

Podpora MP3
Podpora PDF
Předčítání

• , zakoupeno v aXOs.cz

• Čtečka mi poskytuje vše, co jsem od ní očekávala.
    • Jako nevýhodu vidím poměrně dlouhou dobu, než naběhne obraz. Dále pak bych uvítala postranní tlačítka na stránkování o kousek níže. Taky by neškodil podrobnější manuál.
  • , zakoupeno v aXOs.cz

Těžko hodnotit, zatím jsem žádnou čtečku neměla. Pořizovala jsem ji zejména kvůli čtení knížek z knihovny, nechala jsem si nainstalovat e-rading přímo v obchodě, už jednu mám a je to o.k, spokojenost. Zatím jsem se moc "nepopasovala" s formátem .pdf, je to maličké a zatím se mi nepodařilo to zvětšit tak, aby to bylo čitatelné. Ale to nebude problém produktu, ale můj.

• , zakoupeno v T.S.BOHEMIA a.s.

• Občas nenajde micro sd kartu.

Velikost displeje
195 g
Podpora MP3
Podpora PDF
Předčítání

C-TECH Lexis je novou čtečkou elektronických knih, která má nadstandardní technické parametry. Díky dvoujádrovému procesoru je práce se čtečkou opravdu velice svižná. Systém Android 4.2 Vám dává prostor čtečku modifikovat k obrazu svému a používat aplikace, na které jste zvyklí.

C-TECH Lexis je primárně čtečkou elektronických knih, k čemuž jí předurčuje použitý 6" HD Carta display s technologí elektronického inkoustu. C-TECH Lexis Vám však nabízí mnohem více, než jen čtení knih. Stahujte aplikace, poslouchejte hudbu, hrejte hry, nebo se připojte na internet.

Díky dotykové obrazovce je všechno tak snadné! Při čtení knih můžete snadno obsah zvětšovat, vyvolávat kontextová menu, nebo pohodlně přetáčet stránky, k čemuž také slouží 2 velká tlačítka po stranách čtečky. Uživatelské prostředí čtečky je uzpůsobeno tak, aby Vaše sbírka knih byla vždy přehledně uspořádána a práce s Vaší knihovnou byla co nejpříjemnější

Podsvícený display si zamilujete! Večerní čtení se již obejde bez nutnosti zapnuté lampičky. Díky použité výkonné baterii dosahuje čtečka C-TECH Lexis délky provozu na jedno nabití až jeden měsíc.

Díky podpoře široké škály formátů nejen elektronických knih se pro Vás stane C-TECH Lexis skvělým společníkem doma i na cestách.

CPU

WiFi (802.11b/g/n)

Battery 1700mAh Polymer Li-on

Výdrž

Až 1 měsíc

Adaptér 5.0V,1A (není součástí dodávky)

Doba nabíjení 3 hodiny

Obsah balení

C-TECH Lexis, CZ/SK manuál, dobíjecí kabel

4zákazníci nedoporučují produkt
  • , zakoupeno v aXOs.cz

• Čtečka mi poskytuje vše, co jsem od ní očekávala.
  • , zakoupeno v aXOs.cz

• , zakoupeno v T.S.BOHEMIA a.s.

• Občas nenajde micro sd kartu.

• čeština
    • podsvícení displeje - sami si můžete nastavit intenzitu
    • lehoučké
    • možnost připojení k internetu přes wi-fi

Před touto čtečkou jsem používal výrobek od konkurenční značky Pocketbook. Pochopitelně každá značka má své plusy i mínusy. Vzhledem k tomu, že po čase začal Pocketbook zlobit, rozhodl jsem se pro tento výrobek. Používám jej teprve krátce, ale zatím panuje spokojenost. svůj účel plní více než spolehlivě a namám důvod se kvůli ničemu zlobit.
    Do čtečky si můžete přes kabel stáhnout hudbu a poslouchat pomocí sluchátek. Nebo si přetáhněte fotky a použijte je jako spořič obrazovky.
    Knihy si lze ve složce knihovna seřadit podle různých kritérií - dle autora, podle názvu, data přidání,...
    Když to shrnu - zatím jsem spokojený a doporučuji pro nenáročné uživatele :-)

• , zakoupeno v eBook-ctecky.cz

• podsvícení
    • nepřehledné menu

nenačte Pdb,při Pdf a Txt znovu nastavovat ,měl jsem Odyseu Book s Linuxem

• , zakoupeno v aXOs.cz

• Moje první čtečka nemám s čím srovnávat
    • Zatím spokojenost
    • Slabší výdrž baterie

aXOs.cz (prodejce)

Dobrý den, výdrž výrazně prodloužíte pokud budete čtečku vypínat při delší době nepoužívání (např. přes noc). Podržíte tlačítko on/off na dobu cca pěti vteřin, vyjede nabídka, kde vyberete vypnutí čtečky.

• , zakoupeno v Digiboss

• Jiné ovládání a jiné uspořádání než u předchozí čtečky. Otázka zvyku. Není integrovaná česká TTS.

Výhoda Androidu. Je to již třetí čtečka tohoto typu , kterou jsem objednal pro rodinu. Mám zkušenost i ze čtečkou jiného výrobce, není špatná. Lépe mi sedí tato.

• Mám krátce, zatím nic

Čtečku C-tech lexis jsem dostala jako dárek k vánocům.
    Stále se mi na ni nedaří stáhnout aplikace ereading.Po přihlášení do obchodu Googleplay, čtečka stále načítá, že se spojení nepodařilo, že servery spolu nekomunikují. Zkoušel to i odborník na PC a nepodařilo se. Můžete mi poradit, v čem je problém. Děkuji za odpověď.

• android s e-ink displejem
    • nasvětlený displej s upravitelným jasem
    • dobrá tlačítka
    • slot na microSD
    • slot k připojení sluchátek nebo repráku
    • podpora od výrobce

Nově zakoupené čtečce se nedaří přihlásit do obchodu Google Play, což je zrovna u této čtečky, která je výjimečná právě kombinací e-ink displeje a androidovou nástavbou s možností využití androidových aplikací, celkem zabiják (aspoň v mém případě).
    Ale jelikož jsem na našem trhu nenašel žádnou alternativu, tak jsem si dal práci zjistit v čem je problém a nakonec ho i vyřešil - a jelikož jsem tu našel pár případů kdy lidi řešili stejný problém, tak se s řešením podělím, třeba ho někdo i využijete!

Přihlášení začalo fungovat po provedení dvou operací:
    1. manuální aktualizaci "aplikací" Google Play a Google Services (software čtečky je totiž neumí aktualizovat automaticky)
    2. manuální certifikaci zařízení na Google pomocí GSF čísla (od března 2018 Google údajně zabraňuje neautorizovaným - tj. výrobci co při výrobě modelu nezaplatili Googlu poplatek za autorizování modelu - zařízením přístup ke svým službám)

Bohužel již čtečku nemám, jelikož jsem ho po spravení vracel rodině k využití, takže nemůžu zjistit přesný důvod komplikace s přihlašováním - jedná se tedy buď o jeden z mých řešení nebo kombinaci obou. Pokud bude někdo testovat, můžete dát vědět :) Z tohoto důvodu může být návod taky trochu nepřesný, jelikož si přesně nepamatuji vzhled nastavení ve čtečce, přesné názvy atd.

Přikládám odkaz se všemi soubory (aplikacemi) které pro řešení potřebujete - aktuálně nejnovější v době psaní recenze:
    Mediafire - http://www.mediafire.com/file/5rtrnjx7s2a2a30/deviceID_a_GoogleAPKS_31-12-2018.zip/file
    nebo Google Drive - https://drive.google.com/open?id=1uum4nHhHpYuNwVjoqNl3fMf4aYxCjeSU

Postup řešení:

- aktualizace obchodu a služeb Google
    1. stáhněte si (ideálně nejnovější) aplikace Google Play Store a Google Play Services ve formátu .apk např. ze stránky APKMirror (ve verzi architektury procesoru armv7a a podpory androidu 4) nebo z mého odkazu
    3. přeneste tyto 2 stažené .apk soubory do paměti čtečky (např. propojením kabelem s počítačem nebo skrz microSD kartu)
    4. soubory v Uložišti najděte, spusťte a nainstalujte
    5. po nainstalování v nastavení čtečky - aplikace - vyberte aplikaci Obchod Google Play a vynuťte ukončení (pokud jde) a vymažte data aplikace (aby došlo k uvolnění dat ze zastaralé verze)

- certifikace zařízení do Googlu
    1. stáhněte si aplikaci Device ID ve formátu .apk např. ze stránky APKMirror nebo z mého odkazu
    2. v nastavení čtečky a nastavení aplikací povolte instalaci aplikací z externích zdrojů (pokud ještě nemáte povoleno z předchozího řešení)
    3. přeneste tento stažený .apk soubor do paměti čtečky (např. propojením kabelem s počítačem nebo skrz microSD kartu)
    4. soubor v Uložišti najděte, spusťte a nainstalujte
    5. spusťte nainstalovanou aplikaci Device ID
    6. na druhém řádku by se měl nacházet kód GSF ID, který opište a zaregistrujte u Googlu na tomto odkazu: https://www.google.com/android/uncertified/

Nyní by mělo být přihlášení do aplikace obchodu Play funkční - po vyplnění přihlašovacích údajů vyskočí žádost o přihlášení ve webovém prohlížeči a po souhlasu jste přihlášení!

Pokud stále nejde, zkuste čtečku restartovat (a nezapomenout vymazat data v nastavení z aplikace obchodu Play)

V nastavení čtečky - nastavení účtu Google - doporučuji vypnout všechny synchronizace (nebo jak vyžadujete), jelikož je to podle mě u čtečky zbytečnost, která může zaplňovat paměť zařízení a využívat datová připojení..

Alternativou pro řešení těchto problému a přihlašování do obchodu Play taky může být manuální stahování aplikací z externích zdrojů - nespustíte ale aplikace které nějakým způsobem ověřují jakékoliv informace a platby ve službách Googlu.

Za zmínku také stojí to, že čtečka C-tech Lexis je rebrandovaným modelem čtečky Onyx Boox C67ML - může se hodit při hledání různých informací o čtečce.