Recenze PocketBook 626 Touch Lux 3

Produkt získal ocenění

• Award

Nový model PocketBook 626 Touch Lux 2 navazuje na svého úspěšného předchůdce PocketBook 623 Touch Lux. Displej by měl být o něco málo odolnější oproti předchozí verzi, ale raději jsem to nezkoušel. CPU je o něco málo rychlejší a běží na frekvenci 1GHz oproti starší generaci na 800MHz, operační paměť... Zobrazit celou recenzi

Nejpřínosnější kritická recenze

Zvažte sami, co jste ochotni riskovat, já na tomto výrobku hodně prodělal. Po tom, co mi řekli v autorizovaném servisu tuto čtečku rozhodně nedoporučuji!! Zobrazit celou recenzi

Ověřené recenze PocketBook 626 Touch Lux 3

Šárka

Přidáno: 24. července 2017

Zakoupeno v eBook-ctecky.cz

Čtečku jsem vybírala dlouho, moje první. Nemám s čím porovnat, dala jsem na různá doporučení a recenze. Splnila naprosto moje očekávání. Ze začátku trochu složitější nastavení, než jsem se všude přihlásila a propojila.

Ověřený zákazník MALL.CZ

Přidáno: 27. června 2017

Zakoupeno v MALL.CZ

• kvalita

Přidáno: 26. června 2017

• Spokojenost

Přidáno: 3. května 2017

• dobrá trvanlivost baterie
  • světlo na displeji výborné
  • dotykové ovládání dobré
  • možnost mít jinou barvu než šedou a bílou
  • vyšší cena

Sice dvojnásobný výdaj,ale zatím velká spokojenost,i mé obavy z dotykového displeje se nepotvrdily.Baterie do prvního nabití vydržela přes 3 týdny při denním čtení,čtení za tmy i na slunci perfektní.
Líbí se mi i obsah ( hry, hodnocení knih, záložky atd. )

JeezyJ

odborník

JeezyJ

Přidáno: 9. března 2017

PocketBook Touch Lux 3 - čtečka knih

ROZBALENÍ A PŘEDSTAVENÍ TÉTO ČTEČKY KNIH.

Award

Přidáno: 1. března 2017

PRODUKT ROKU 2016

Finalista soutěže ProduktRoku 2016, která vyhlašuje nejpopulárnější produkty podle preferencí spotřebitelů.

www.covybrat.cz

Přidáno: 24. června 2016

Jak vybrat čtečku elektronických knih ⋆ Co vybrat

E-Ink čtečka s podsvíceným displejem a 4GB pamětí. Bohužel nižší cena se projevuje v rychlosti odezvy na dotykovou obrazovku. Ale za ty peníze je to relativně v pořádku a když už si nevyberete jinou čtečku v našem testu, tak budete mít průměrnou čtečku od PocketBook.

Celá recenze na www.covybrat.cz
Ověřený zákazník KASA.cz

Jirka

Přidáno: 19. května 2016

(Upraveno 19. května 2016)

Zakoupeno v KASA.cz

• Výborné intuitivní rozhraní s širokým výběrem možností
  • pomalý náběh po zapnutí, ale nehraje velkou roli
  • velmi špatná kvalita plastů vedoucí k prasknutí displeje, reklamace není uznávána

Čtečku jsem kupoval pro známou. Mezitím ale moje dříve zakoupená čtečka odešla vlivem prasknutí displeje. Samozřejmě jako u mnohých, neuznáno. Jakéhokoliv mechanického poškození si nejsem vědom. Po jejím rozdělání musím konstatovat, že příčinou je velmi měkký přední kryt, takže praskne displej, dojde k němu zezadu, zpředu to není vidět. Kolega, který tu poukazoval na špatné uložení baterky, se mýlíl. Za displejem je sice kovová deska, ale paradoxně nezpevňuje přední kryt. Když se spojí ukrajinští konstruktéři s čínskými, tak toto je výsledek. Může k tomu dojít při nešetrném položení, silnějším stisku zpředu apod. Paradoxně si myslím, že tvrdý obal, ve kterém byla, mohl naopak velmi zhoršit její odolnost, sama čtečka není těžká, váhou obalu se možnost poničení zvyšuje. Obal nechrání čtečku zpředu, což je její slabé místo. Takže NEKUPOVAT!!! Funkčně velmi dobrá, ale časem o ní přijdete bez náhrady!!
Nechtěl jsem již Kindle, takže jsem zakoupil Cybook Muse a zatím spokojenost, kombinace displeje Kindle a ovládání Pocketbook běžící na Linuxu. Rozhodně mám pocit, že něco držím v ruce, co mechanicky zřejmě neodejde.

Přidáno: 26. dubna 2016

Zakoupeno v Alza.cz

Čtečku jsem koupil na doporučení,první kontakt hrůza,ale
nemyslím si ,že za to může pouze čtečka.Po několika kontaktech s kolegou (a jeho radami)se pomaloučku zbližujeme.

Irena Grosmanová

Přidáno: 7. dubna 2016

• Praskání displeje

Informace ohledně praskání displejů jsou bohužel pravdivé a také informace o tom, že výrobce reklamace neuznává. Mnou zakoupený výrobek má do jednoho měsíce od koupě prasklý displej, ačkoliv jsem čtečku okamžitě dala do velmi pevného kvalitního pouzdra a zacházela s ní šetrně. Dnes mi přišel email se zamítavým stanoviskem reklamace.

Václav

Přidáno: 21. března 2016

Velice dobry vyrobek

Marpity

Přidáno: 17. března 2016

Zakoupeno v Alza.cz

• Podsviceni displeje mnoho formatu.Zatim bez problemu.
  • Zatim nic-mam ji tyden. Sne by mohla byt lacinejsi :-)

Skvela vec. Snad mi bude dlouho slouzit.

Přidáno: 29. února 2016

PRODUKT ROKU 2015

Finalista soutěže ProduktRoku 2015, která vyhlašuje nejpopulárnější produkty podle preferencí spotřebitelů.

Přidáno: 29. února 2016

PRODUKT ROKU 2015

Přidáno: 12. února 2016

Zakoupeno v Alza.cz

cena by mohla být nižší, funkce odpovídají výrobku

Ověřený zákazník Mironet.cz

paulnature

Přidáno: 11. února 2016

Zakoupeno v Mironet.cz

• Příjemný tón osvětlení, české menu, vzhled, kvalitní zpracování, obrovské možnosti nastavení.
  • NIC

Určitě jedna z nejlepších čteček.

Přidáno: 4. února 2016

• kvalitni znackova ctecka
  • ceske menu
  • top displej na trhu
  • precte snad vse

vybral jsem na zaklade recenzi a nelituju.

Enrico

Přidáno: 3. února 2016

Zakoupeno v EURONICS

• Výborná čitelnost,nastavení (popř.vypnutí) podsvícení,dobrá reakce na dotyk atd.
  • Nic.

Jedná se o dárek. Zatím jen vyzkoušeno a porovnáno se čtečkou Nook (bez podsvícení),které též nelze téměř nic vytknout,pouze zaostává ve čtení některých formátů.
Čtečka PocketBook Touch Lux 626 je dle mého názoru výborná a snad i bez konkurence.

Ověřený zákazník 1nakup.cz

Oldřich Daněk

Přidáno: 10. ledna 2016

• bezproblémový provoz
  • jednoduchá instalace
  • zná velký počet formátů
  • rychlá
  • podsvícení displeje
  • skvělá výbava

Skvělá čtečka za rozumné peníze.

Magdalena Hrbáčková

Přidáno: 31. prosince 2015

• Dobře se mi čte.
  • Již mám jeden produkt této značky a to "PocketBook Pro 912"
  • U čtečky Touch Lux 626 je výborné podsvícení displeye
  • Ještě trochu tápu v ovládání
  • Nenašla jsem nikde uživatelskou příručku v češtině na tuto čtečku

Jak už jsem výše uvedla, PocketBook se mi zdá jako výborná značka. Měla všechny podmínky které jsem měla na čtečku a to je: podsvícený displey, slušné ovládání při čtení, možnost použít paměťovou kartu. Také jsem spokojena s tím, že ačkoliv má jen 6", dá se krásně číst (v čekárně u lékaře) její písmo je velmi výrazné. Co se týká výdrže baterie? Zatím nemohu posoudit - čtečku mám pouze 3 dny. Zatím baterie, která byla nabitá ještě drží.
Funguje tak jak jsem očekávala. Jsem spokojena.
Nemohu posoudit na co se všechno hodí. Jsem starý člověk a čtečku mám pouze na čtení E-book knížek.

Vladan

Přidáno: 27. prosince 2015

Zakoupeno v eBook-ctecky.cz

• Asi všechno. Podsvícení je super, text krásně čitelný.
  • Trochu jsem tápal v zařazení knih do složek. Pokud si pošlu knížku rovnou do čtečky, tak se mi zařadí jinam, než když ji nahraju z počítače. Ocenil bych taky mižnost vypnout dotykové ovládáni displeje. Při čtení náhodným dotykem často přeskočím stránku. Jinak je čtečka super

Určitě pro. Pokud se rozhodujete mezi Kindle a Pocketbookem a nechcete mít žádná hardwarová tlačítka a nevadí Vám ovládání v angličtině, zvolte Kindle. Ale s Picketboojem budete také maximálně spokojení

Ověřený zákazník AZ Mobil

Tomáš Richter

Přidáno: 17. prosince 2015

(Upraveno 18. prosince 2015)

Zakoupeno v AZ Mobil

• Velice dobrá knihovna - možnosti různého přídění a zobrazení
  • Podpora formátů
  • Synchronizace knihovny přes Dropbox
  • Pomalý start
  • Pomalejší odezvy
  • Zbytečně složité rozhraní

Pocketbooky jsem dříve doporučoval známým jako srovnatelnou alternativu ke Kindle Papewhite. I když jsem si v práci osahal kolegův, pořád jsem měl dojem, že je stejně dobrý. Toto skončilo ve chvíli, kdy jsem Pocketbook koupil jako dárek rodičům a připravoval jsem ho pro použití. Recenze je napsaná na základě necelého roku používání rodiči s mým supportem. Rodiče si nyní k Vánocům přejí Kindle...
První na co člověk narazí je neskutečně zbytečná obrazovka "home". Jediné, co mě kdy na mé čtečce zajímalo, je knihovna a zobrazení knížky. Tato obrazovka mě tak jen zdržuje při přechodu do knihovny a bohužel se nedá vypnout.
Při nahrávání knížek mě zarazilo, že knížky můžu do paměti čtečky nahrát zcela kamkoliv. Není zde žádný vyhrazený adresář ani struktura - čtečka si je nějak najde. Ačkoliv toto zní jako dobrá vlastnost má to svoje stinné stránky - neuvěřitelně to čtečku zpomaluje a navíc jí to nutí udržovat si někde cache (tj. seznam knížek, které jsou ve čtečce). Toto pak způsobuje, že si čtečka myslí, žev ní máte knížky, které jste z ní už smazali, případně není schopná jednoduše změnit obálku knížky, pokud si ji vyměníte.
Knihovna jako taková je excelentní - knihy se dají seřadit podle abecedy, autora, žánrů, podle sérií (nefunguje dobře) podle toho, jak je máte uložené... Toto je mnohonásobně lepší než u Kindle.
Rychlost reakcí je ucházející, pokud nejste zvyklí na Kindle. Pak vám bude připadat, že je čtečka neuvěřitelně pomalá. Knížky se načítají o několik dlouhých sekund déle a otáčení stránek také trvá o nějaký ten zlomek sekundy déle.
Občas se ale při otáčení čtečka zakoktá - otočení stránky trvá mnohem déle nž obvykle (třeba dvě sekundy). Člověk pak na display hmátne znovu a čtečka mu následně otočí o dvě stránky.
Dotykový display mi obecně přišel málo citlivý - stávalo se mi často, že jsem na něj tlapl nebo udělal nejaké gesto a čtečka nereagovala, dokud jsem více nepřitlačil.
Co absolutně nechápu, je systém vypínání čtečky. V základním nastavení se čtečka po několika minutách "uspání" (stisknutí tlačítka vypnutí) zcela vypne. A poté startuje zhruba půl minuty až minutu. Naštěstí se dá čtečce říct, aby se nevypínala.
Nastavení čtečky obecně je poměrně propracované, ale zato složité. Můžete si nastavit synchronizaci knih přes Dropbox (skvělé, pokud chcete posílat knížky příbuzným, kteří technice nerozumí), vytvořit uživatelské profily (nepoužitelné, kolega si tímto zcela rozhasil čtečku a musel resetovat do továrního nastavení), nastavit funkce kláves (které nejspíš stejně nebudete používat) a další.
Samotné dotykové rozhraní pro čtení je zbytečně složité. Místo rozdělení obrazovky na tri zóny (dopředu, zpět a menu), které má Kindle, tady je zón zbytečbě mnoho a nejzou zdaleka tak intuitivní (kraje stránky vpřed, spodní rohy vzad, střed menu knížky, a další).
Co čtečce oproti Kindle opravdu chybí je podpora spouštění při otevření pouzdra. Můj Kindle se spustí na rozečtené stránce ještě dřív, než pouzdro zcela otevřu. U Pocketbooku musím hledat na spodní hraně malinké a špatně dostupné tlačítko.
Co se týče podpory formátů - je jistě výhodou podpora více formátů. Na druhou stranu používání programu Calibre (zdarma) k nahrávání knížek do čtečky tuto výhodu minimalizuje - provádí automaticky konverze.

Omlouvám se za neuspořádanou recenzi. Doporučení - za podobné peníze si radši kupte Kindle.

www.ebooky.cz

Přidáno: 18. listopadu 2015

• přehledné menu
  • kvalitní displej
  • dobře reaguje
  • podsvícení lze snadno regulovat

Anna

Přidáno: 8. listopadu 2015

Zakoupeno v Alza.cz

• Zabudovaný slovník, který bezvadně funguje.
  • Podsvícení.
  • Naprostá spokojenost s otevíráním pdf souborů.
  • Výdrž baterie.

Produkt jsem si vybrala, kvůli čtení učebnic ze školy. Měla jsem obavy kvůli pdf, velikosti souboru a obrázkům v nich, ale mohu jen doporučit. Soubor otevře a dá se skvěle nastavit zobrazení ku spokojenosti. Je zde několik možností, takže se dá najít ta nejlepší možnost. Funkčnost slovníku taktéž chválím, sem tam nějaké to slovo nenajde, ale jsou to odborná slova. Taktéž prezentace lze dobře zobrazit. Z mé strany jsem velmi spokojená, protože obsahuje a funguje jak jsem potřebovala.

ebookexpert.cz

Přidáno: 3. listopadu 2015

První dojmy z e-book čtečky PocketBook Touch Lux 3 626 (2)

Porovnání čtečky Lux 3 se starším modelem Lux 2.

Celá recenze na ebookexpert.cz
Ověřený zákazník Chytré elektro

Přidáno: 22. října 2015

Zakoupeno v Chytré elektro

• České menu, podsvícen, dost formátů.
  • Neuspřádává abecedně seznamy knih např. podle autorů, vybírá při tom i třídění podle názvů nebo křestního jména. Hotový guláš.

Odešla mi stará čtečka a parametry této zněly lákavě, software ale zřejmě neumí vše.

Vendelín

Přidáno: 5. října 2015

Zakoupeno v Alza.cz

• Po aktualizaci firmware je to smělý konkurent kindle. podsvětlení skvělé, rychlost také a předvším zvládá hodně formátů. V každém případě se vyplatí na ní hned pořídit pouzdro.
  • Tlačítka cvakají trochu více, než jsem si představoval.

Čtečku jsem si koupil, protože jsem na ní četl dobré recenze. Když jsem si jí předtím zkoušel v showroom v Holešovicích, byl jsem znechucen, jak byla pomalá, ale když jsem viděl, že je v ní první verze firmwaru, nemohl jsem se divit. Riskl jsem nákup a udělal jsem dobře. Pocketbook zatím šlape jak má.

Registrovaný uživatel

Přidáno: 23. září 2015

(Upraveno 2. května 2016)

Zakoupeno v Digiboss

• Ve srovnání s Kindle daleko přehlednější, není čistě dotykový. Výborný displej, reakce čtečky rovněž velmi dobré.Čtečku jsem zvolil zejména kvůli osvětlení a parametrům, viz např. SD karta.
  • Malé zapuštěné vypínací tlačítko. Špatná mechanická konstrukce čtečky !!!!

Musím se tímto omluvit za moje pochybnosti ohledně negativních recenzí na prasklý displej. Nevěřil jsem tomu. Bohužel mě to rovněž potkalo, Elko Brno, K terminálu 7 -okamžitě reagovalo fotografií prasklého displeje. Samozřejmě neuznávají. Byl zde uveden v jedné recenzi důvod, je to baterie přilepená na zadní straně displeje. Čtečku jsem rovněž rozdělal a musím kolegu opravit. Displej je vlepen do předního plastového krytu, nad tím je plechová destička a teprve na ní je upevněna baterka, tedy nikoliv na displeji. Plechová destička je do předního krytu pouze zasunuta v lyžinkách a fixována dvěma šroubky, které zajišťují fixaci desky, nikoliv však zpevnění předního krytu!!!! Ovšem přední plastový kryt je svoji pevností na úrovni čínské levné hračky, tj. tlak na PŘEDNÍ kryt může způsobit prasknutí displeje!!! A od tohoto vás neuchrání ani pevný obal, do kterého čtečku zacvaknete!!! Dokonce si dovoluji tvrdit, že naopak těžký obal díky svojí váze, např. pokud čtečku neopatrně položíte, tak může způsobit prasknutí, místo aby čtečku ochránil !!!
Displej je naprasknutý zezadu, nikoliv zepředu !!! Každý přístroj odejde v místě nejslabší části, a tou je PŘEDNÍ plastový kryt!!! To znamená, že jakýkoliv větší tlak na přední kryt vám čtečku zničí.

Po funkční stránce je to vynikající čtečka, po konstrukční stránce obyčejný ukrajinský šmejd.

Luis

Přidáno: 17. září 2015

• Vše funguje OK..
  • Má trochu pomalejší načítání stránek.

Doporučuji tento výrobek.

milan

Přidáno: 16. září 2015

Zakoupeno v ExaSoft.cz

• Příjemný displej i ovládání čtečky
  • Zapínací/vypínací tlačítko na nehet.

Lokalizovaná pro češtinu, výborný displej.Doporučuji

Michaela Nováková

• Ovladani

Velice spokojeny ctenar

Přidáno: 10. srpna 2015

Zakoupeno v Digiboss

• Přečte všechny formáty, dotykový display znamená jednoduché ovládání ostatních funkcí (na obracení stránek to potřeba není).

Jednoznačně doporučuji. Již máme doma předešlý model Touch Lux 2 a s ním spokojenost max, proto další kniha do rodiny byla jasná volba nový Lux 3.

Přidáno: 31. července 2015

• Dobrá výdrž na baterii
  • Dobrý displej
  • Podsvícení displeje
  • Dnes už široká podpora Send-To-Pocketbook v českých obchodech
  • Podporuje mnoho formátů

Koupeno po zkušenostech s jejím předchůdcem TouchLux 2. Čtečka je velká akorát do ruky, příjemně se na ní čte, na displeji jsou ostrá i menší písmenka a díky podsvícení se dá číst i ve tmě, nebo na přímém slunci. Někdy déle načítá větší knihy, ale listování je pak relativně svižné. Poradí si i s PDF (testoval jsem komix o velikosti cca 200MB) a výsledek byl ucházející, i když pochopitelně to není tablet. Velkou výhodou je množství podporovaných formátů a díky rozšiřující se podpoře služby Send-to-PocketBook v českých obchodech (Alza, eBux, Ráj knih a další...) je nakupování a stahování koupených knih opravdu rychlé, jednoduché a pohodlné, akorát je nutné být v dosahu wi-fi.

Přidáno: 28. července 2015

• cena/vykon
  • chudsi nastaveni oproti starsimu modelu 624 - hlavne moznosti zobrazeni pri cteni (chci proste to, na co jsem byl zvykly)

Super je "multiformatovost" teto ctectky!
oficialni CR distribuce - nepotrebuji (jako u konkurence) mailbox v Nemecku.
Podsviceni - davam 1*

Jiří Hoření

Přidáno: 9. července 2015

Jsem spokojen

Ládík Kulatý

Přidáno: 23. června 2015

Zakoupeno v Alza.cz

• vypadá pěkně, množství podporovaných formátů, praktické osvětlení displeje. Možnost nadefinování kláves vlastními povely. (např. zapnout osvětlení, připojit s netu..)
  • Některé funkce špatně pracují (ačkoliv Wifi má najít automatický, dokud se každé nepřipojíte ručně výběrem sítě, tak se sám nepřipojí). Občas zamrzne, a musí se vypnout.

Jsem nadšená, drobné chyby se dají pominout, doporučuji koupit i s perfektním pouzdrem LPB 622.
Výdrž baterie je závislá na přisvícení, takže když denně přisvětluji hodinu, tak baterie vydrží tak týden.

ebookexpert.cz

Přidáno: 22. června 2015

První dojmy z e-book čtečky PocketBook Touch Lux 3 626 (2)

Srovnání starší čtečky Lux 2 s novějším modelem PocketBook Touch Lux 3.

Celá recenze na ebookexpert.cz

Přidáno: 12. června 2015

Zakoupeno v Alza.cz

• Skvěle reaguje, úprava světelnosti je příjemná, vybrala jsem výborně. A také je šikovná do ruky. Super čtečka!

Spokojenost, zbytečné něco dodávat.

Registrovaný uživatel

Přidáno: 3. června 2015

Zakoupeno v Alza.cz

• podpora celé škály formátů
  • displej
  • váha

čtečku jsem vybrala na základě parametrů (podpora formátů)

Přidáno: 17. května 2015

Zakoupeno v Alza.cz

• rozlišení zobrazovače, podsvícení, wifi
  • prozatím nic

Haňule

Přidáno: 1. května 2015

• Podsvícení
  • Dlouho vydrží nabitá (při mém čtení jsem ji nabíjela pouze jednou a to ji mám deset dní)
  • Nabízí přečtení spousty formátů
  • Názvy knih se neukládají tak, jak jsou nazvané na microSD

Doporučuji produkt ke koupi. Sama jsem s ní naprosto spokojená.

Tomáš Myšík

Přidáno: 28. dubna 2015

• malá hmotnost
  • dlouhá výdrž baterie
  • podsvícení lze spustit tlačítkem (bez nutnosti lézt do menu)
  • časté SW update-y
  • zvládá všechny formáty
  • připojení k počítači je bez problémů
  • snad že je možná trochu pomalejší?

Podle mě jednoznačně nejlepší čtečka na běžné, každodenní čtení.

www.ebooky.cz

Přidáno: 26. dubna 2015

PocketBook Touch Lux 3

PocketBook Touch Lux 3

Celá recenze na www.ebooky.cz

Přidáno: 18. dubna 2015

Zakoupeno v Digiboss

Dárek. Takže nevím, ale žádná negace nenastala.

Ověřený zákazník CZC.cz

Přidáno: 30. března 2015

Zakoupeno v CZC.cz

• Lehký, dlouhá výdrž baterie -několik týdnů. Zatím jsem velmi spokojena.

Ověřený zákazník CZC.cz

Miroslav Křupka

Přidáno: 29. března 2015

Zakoupeno v CZC.cz

• podsvícený displej s možností vypnutí,
  • dá se číst i po tmě.
  • Snadná obsluha v češtině.
  • pomalejší načítání,

poměr ceny a výkonu
doporučil bych k nákupu tohoto zařízení

Ověřený zákazník ALFA.cz

Přidáno: 21. března 2015

(Upraveno 21. března 2015)

Zakoupeno v ALFA.cz

• Kvalitní displej
  • Podsvětlení displeje
  • Čeština
  • Kvalitní zpracování
  • Pomalé reakce
  • Trochu nepřehledné nastavení, ale to je tím, že je to má první čtečka, a mám ji krátce.

Zobrazuji 1 - 50 ze 116 recenzí [ 1 ] 2 3