Recenze PocketBook 631 Touch HD

Jedná se o velmi kvalitní čtečku, která se hodí obzvláště lidem, co chtějí využít její přednosti - například rádi čtou velmi malá písmenka (při tom displej vynikne), chtějí nasvícení, chtějí dobrou konektivitu, chtějí mít možnost, aby jim čtečka knihu přečetla (nejsem si ale jistý podporou TTS v češ... Zobrazit celou recenzi

Ověřené recenze PocketBook 631 Touch HD

Martin

Přidáno: 9. prosince 2017

• nasvícení displeje
  • ergonomie
  • váha
  • přehledné menu v CZ
  • technologie dotykového displeje (infaračervené senzory v rámečku) reagují i na kouř z elektronické cigarety,takže si občas nechtěně změním velikost písma,nebo přidám záložku pokud fouknu přímo na displej :)

Výborný displej s maximálním kontrastem,u kterého jde nastavit nejen intenzita nasvícení ale i barva. A to od studené bílé plynule až po oranžovou,takže čtení před spaním není problém.

Úplné překreslení displeje se dá nastavit po 5 nebo po 10 stránkách,čímž se eliminuje to typické problikávání e-Ink displeje.

Celkový vzhled a kvalita zpracování je na dobré úrovni,tlačítka mají příjemný zdvih,a čtečka se dobře drží i jednou rukou.

Ověřený zákazník eBook-ctecky.cz

Přidáno: 29. listopadu 2017

Zakoupeno v eBook-ctecky.cz

• vše je dle popisu, žádné nevýhody

Kvalita displeje: Perfektní
Výdrž baterie při každodenním používání: Více jak měsíc
Ověřený zákazník AZ Mobil

Registrovaný uživatel

Přidáno: 28. listopadu 2017

Zakoupeno v AZ Mobil

Dobrá čtečka, velká rozmanitost formátů a nasvícení displeje byly hlavní důvody proč jsem tuto čtečku koupil.
Další výhodou bylo menu v českém jazyce.
Ze začátku mi trochu vadilo nasvícení spodní části displeje kde je vidět umístění diod.
Jinak nasvícení je rovnoměrné a rozsah jasu je výborný.

Přidáno: 24. listopadu 2017

Zakoupeno v aXOs.cz

• lehká snadno ovladatelná čtečka

Přidáno: 15. listopadu 2017

Zakoupeno v aXOs.cz

• Velice rychlá čtečka, podpora spousty formátů.
  • Docela mi trvalo, než jsem zjistil jak dostat do čtečky knížky z knihovny Calibre. Čtečka se nechtěla hlásit do PC sítě .

Doporučuji, uvítal bych bytelnější konstrukci a zpracování. Jinak odpovídá ceně a funguje jak má.

Přidáno: 11. listopadu 2017

• skvěle padne do ruky

Viditelnost displeje na slunci: Průměrná
Ověřený zákazník Hurámobil.cz

Vladimír Prokeš

Přidáno: 2. listopadu 2017

(Upraveno 9. listopadu 2017)

Zakoupeno v Hurámobil.cz

• Použitý materiál
  • Chybí CZ podpora pro TextToSpeech
  • Nemá noční režim
  • Zvukový výstup šumí

Než začnu podotýkám, že jsem dlouholetým uživatelem Cybook Odyssey Frontlight, takže asi zde budou kazit objektivitu mé návyky.

Zpracování :
Display je hodně zapuštěný, takže vzniká prostor pro zachytávání nečistot a je problematické klikání po okraji displeje (to může být problém při instalaci coolreaderu, který má například stránkování v obsahu jako malou šipečku úplně nahoře - tohle trefit je potom peklo). Použitý materiál je plast s takovým tím sametovo-gumovým povrchem a obávám se, že má tendenci časem samovolně degradovat. Z něčeho podobného je rámeček kolem displaye Cybooku Odyssey a po pár letech začal být lepkavý, jako by se rozkládal. Z podobného plastu jsem měl myš a ten povrch dnes teče jak amaroun. Také slícování kolem tlačítek by mohlo být lepší.

Display:
Display je naprosto super. Tomu se nedá naprosto nic vytknout. Ten kontrast je například proti Bookenu patrný na první pohled. Nasvícení je hezky stejnoměrné. Výhradu bych měl ke způsobu regulace světla. Ta se provádí posuvníkem, přičemž text knihy se přitom jaksi zatmaví takže nemám kontrolu jak to bude ve výsledku vypadat. Ovšem čekal bych, že bude čtečka vybavena nějakým optimalizovaným fontem (na Bookenu je to Caecilia), ale z instalovaných fontů se mi žádný moc nezdá. Nicméně podařilo se mi do ní dostat Kindlí Bookerly a ten už je celkem příjemný.

Software:
Ovládání asi objektivně neposoudím, neboť jak jsem uvedl mám jisté návyky. Procházení knihovnou není nejhorší. Je tam spousta možností řazení. Bohužel má čtečka někdy problém správně načíst metadata z epubů, takže třeba na řazení do sérií se nedá spolehnout. Taky mi tam chybí filtr na již přečtené knihy, kvůli promazávání. Hodně mi tedy vadí nekulturní přeblikávání při rolování v knihovně. Samotné čtení je příjemné, na ovládání se dá zvyknout i když mi zpočátku dělalo potíže otáčení o stránku zpět. Chybí mi noční režim (bílá na černé), jako má Bookeen.
Zklamáním byly slovníky. EN-CZ slovník je spíš anglický výkladový s českým ekvivalentem. Je to škoda, protože práce se slovníkem je velice povedeně udělaná - pouze by to chtělo pořádný slovník.
EPUB formát čtečka zobrazuje velmi dobře, s obrázky si poradí lépe než Bookeen. PDF a DJVU zobrazuje také velmi slušně. Podpora DOC a DOCX je tedy už slabší. Ignoruje obrázky, mění fonty v půli slova a podobně.
Trochu mi vadí, že při procházení knihovny se nezobrazují soubory JPG, PNG a další obrázky, ale je na ně potřeba spustit extra aplikaci. A když už se tedy dělali s aplikací na obrázky, čekal bych tam nějakou funkci na přizpůsobení velikosti obrázku obrazovce což není.
Prohledávání textu by mohlo být lepší. Bookeen vypíše seznam výsledků s okolním kontextem, aniž by opustil momentální pozici v knize. Pocketbook lítá rovnou textem, takže pokud si předtím neuděláte záložku máte smůlu.
Občas mně zaráží logika ukrajinských vývojářů. V Bookeenu lze nastavit vlastní tapetu pro stav spánku (buď obrázek, nebo obal knihy). V Pocketbooku to nejde, ale zato jde totéž nastavit pro vypnutí. Ale proč bych měl čtečku vypínat? Proto abych musel čekat až nastartuje? Bookeen jsem nikdy nevypínal a vydržel po nabití skoro měsíc. U Pocketbooku to asi bude s výdrží slabší. Zatím se mi to jeví tak, že ten deklarovaný měsíc to dosáhne pouze za cenu vypínání.

Dobrá věc je, že do čtečky jdou nainstalovat další moduly, nebo alternativní prohlížeč. Problém je ale, že jsem neobjevil nic zajímavého. Alternativní prohlížeč CoolReader, není žádné terno. Nabízí sice více funkcí, ale v mnoha ohledech se chová dost nekulturně a se stabilitou to také není nejlepší.

Zvukový výstup je nějak přebuzený a dost šumí. Paradoxně, čím lepší sluchátka jsem použil, tím to bylo horší. Podpora předčítání textu v češtině neexistuje a podle mých informací asi existovat v dohledné době nebude. Zajímavé, že podporují islandštinu. Zřejmě těch 300 000 Islanďanů je zajímavější trh, než 10 milionů Čechů. Takže tahle část výbavy je podle mně zbytečná.

Takže shrnuto. Rozhodně výborná čtečka, ovšem poměr cena/výkon není podle mně moc příznivý. Srovnám-li ji s Pocketbook Touch Lux 3, tak nemyslím že ten cca tisícikorunový rozdíl má zcela opodstatnění. Kdo nechce zbytečně hýřit pro toho je Touch Lux3 jednoznačně lepší volba. Pokud chcete šmrncovní čtečku s HD rozlišením,tak Bookeen Cybook Muse HD je levnější o cca 500 Kč. Sice nemá sudoku a další zbytečnosti, ale bavíme se tady především o čtení.

Takže čtečka opravdu vynikající, ale předražená, proto jsem ji navzdory všem dobrým vlastnostem nedoporučil.

Ověřený zákazník ExaSoft.cz

Přidáno: 10. října 2017

Zakoupeno v ExaSoft.cz

perfektní čtečka

Ověřený zákazník CZC.cz

Hayas

Přidáno: 25. srpna 2017

Zakoupeno v CZC.cz

• Kvalitni display, dobře čitelný na slunci i ve tmě, podsvícení.
  • slícování povrchu tlačítek a rámu by mohlo být lepší, ale nic co by bránilo používání.

Ověřený zákazník ExaSoft.cz

Dobrá volba.

www.ebooky.cz

Přidáno: 11. prosince 2016

Recenze PocketBook Touch HD

Recenze čtečky e-knih PocketBook Touch HD na www.ebooky.cz.

Celá recenze na www.ebooky.cz

Celá recenze na www.ebooky.cz
Ověřený zákazník eBook-ctecky.cz

Tom

Přidáno: 4. listopadu 2016

(Upraveno 4. listopadu 2016)

Zakoupeno v eBook-ctecky.cz

• Dobrý

Prozatím spokojenost

Viditelnost displeje na slunci: Průměrná

ebookexpert.cz

Přidáno: 15. září 2016

Pocketbook Touch HD – vstup do nejvyššího segmentu | EbookExpert.cz

Oproti jiným čtečkám této kategorie Pocketbook nabídne navíc lepší podporu formátů, podporu paměťových karet a hardwarové tlačítka pro otáčení stránek. A pro našince často důležitý aspekt – CZ menu. Já se těším a mé očekávání jsou pozitivní :-)

Celá recenze na ebookexpert.cz