PocketBook Sense 630

Podsvícení
Dotykový displej
155 g

• Elegantní provedení.
    • Čte mnoho formátů e-knih.
    • Možnost Wi-Fi; podsvícený displej.
    • Možnost rozšíření knihovny mikro SD kartou.
    • Prospěla by větší operační paměť.

Výborná čtečka s mnoha formáty, podsvíceným displejem a Wi-Fi připojením, rozšiřitelnou pamětí (mikro SD kartou až 32 GB), vtipně řešený dotykový displej (možnost obracet stránky dotykem). Lepší rozlišení displeje než běžný standard.

• podsviceni, velikost, obal
    • konektivita, dela co ma
    • na cteni skvele
    • ovladaci tlacitka vzadu nejsou moc ergonomicka
    • ale dotyk staci a diky tomu je to i rozmerove mens

je potreba vzit na vedomi, ze je to hlavne na cteni a neni to tablet. na tablet je to velmi pomale a rozhrani zle. ale jinak jako ctecka to vypada dobre.

• , zakoupeno v Chytré elektro

mám ji krátkou dobu, ještě jsem nestačila vše vyzkoušet. původně jsem ji vracela pro neustále problikávající displej

Velikost displeje
1024 x 758 px
Podsvícení
Dotykový displej
155 g

Elektronická čtečka knih PocketBook 630 Sense obsahuje jako první senzorický snímač okolního osvětlení praktikovaný na dotykový displej s elektronickým inkoustem. Na základě hladiny světla v místnosti automaticky upravuje intenzitu osvícení. Máte tak vždy zaručeny optimální podmínky pro čtení, aniž byste se museli o něco starat. Písmo bude dobře vidět a bílá nebude oslňující, a tím zbytečně unavující oči.

Na přední straně již nejsou žádná tlačítka, a díky tomu není čtečka o moc větší než displej. Také má jen 7,5 mm v profilu a je lehká, aby se skvěle držela v jedné ruce. Tomu byla přizpůsobena stránkovací tlačítka pohodlně dostupná na zadní straně.

3zákazníci nedoporučují produkt

• Rozsypaný displej po 3 měsících používání - údajně nevhodně používáno....

Čtečku jsem si vybrala na základě recenzí - bohužel jsem je vzala moc rychle. Displej se mi prostě jednoho dne nerozsvítil - tedy pouze s pruhy... Okamžitá reklamace, posouzení prodejcem AL.A a reklamace zamítnuta - jejich servis kupodivu poznal, že jsem s ní špatně zacházela (celou dobu ležela kromě čtení na nočním stolku). Rozjíždím tedy s AL..U další kolo boje. Po širším pátrání ne netu jsem našla těchto problémů s PB docela dost - varuji proto tímto způsobem...

• Zakoupeno na základě spokojených recenzí..
    • Vadný displej po 3 měsících

Mám čtečku od vánoc - po necelých 3 měsících běžného používání se "rozsypal" displej....Čtečka nepoužitelná...Reklamováno na A..e - brání se zuby nehty :-(. Uvidím, jak dopadnu - nicméně za cca 3 500 Kč na 3 měsíce je to drahá hračka....
    Ať dopadnu s opravou jakkoliv, do PocketBooku už nejdu.... Možná jsem ale měla jen smůlu na chybný kus....

• Elegantní provedení.
    • Čte mnoho formátů e-knih.
    • Možnost Wi-Fi; podsvícený displej.
    • Možnost rozšíření knihovny mikro SD kartou.
    • Prospěla by větší operační paměť.

• Malé rozměry a nízká hmotnost,
    • Hezký design,
    • Hardwarová tlačítka na otáčení stránek,
    • Výdrž baterie,
    • Čtení PDF - ořezání okrajů, překlopení displeje
    • Možnosti nastavení
    • Zpracování knihovny, členění knih přes autory, štítky a série
    • Hezky zpracovaná hlavní strana s nově přidanými a přečtenými knihami
    • Pravidelné aktualizace knih
    • Automatické přisvětlování - v podstatě nefunkční
    • Zpracování - po okraji vrže a špatně doléhají plasty,
    • Pouzdro Kenzo

Vybrala jsem ji hlavně kvůli malým rozměrům a nízké váze, aby mi nepřekážela v tašce, protože čtečku nosím všude s sebou. S tím jsem naprosto spokojená.
    Zklamalo pouzdro Kenzo, které se mi nelíbilo a myslím, že zadní stranu čtečky by moc neochránilo před škrábanci. Po pár dnech šlo dolu a kupovala jsem jiné, které je perfektní.
    Nasvícení čtečky je super, ale nefunguje automatické přisvětlení. Většinou vůbec nereaguje.
    Další proti je, horší zpracování. Po levé straně plasty na sebe nedoléhají a čtečka vrže. V podstatě to ničemu nevadí, ale trochu mě to dráždí :-) a myslím, že poměrně drahá čtečka jako tato by měla být lépe zpracována.
    Hardwarová tlačítka používám jenom v novém pouzdru. To jsou vynikající. Když čtečku z pouzdra vyndám mačkají se mi špatně a raději používám dotykový displej.
    Pěkně se na čtečce čtou i PDF, díky ořezání přebytečných okrajů a případně i překlopení displeje.
    Také je fajn možnost vypnout horní lištu, kde se zobrazuje čas a přisvětlení. Při jeho vypnutí se na displej vejde mnohem více textu. Ale při čteční epub nebo mobi nechávám zapnutý.
    Ostatní funkce jako hry nebo prohlížeč jsem nezkoušela. Čtečku mám jen na čtení knih.
    Baterka vydrží dostatečně dlouho (2 - 3 týdny) a to čtu každý den i 2 hodiny i s přisvětlením. Zatím jsem nabíjela asi jen 3x a zdá se mi, že když baterka klesne k 30% tak ji potom již vybiju během jednoho dne.
    Žádné jiné výhrady nemám. Je to moje 4 čtečka, takže nějaké zkušenosti a mám a neměnila bych. Moc se mi líbí jak po designové stránce tak po softwarové. Pokud chcete malou, elegantní čtečku a nechcete Kindle, tak o ní uvažujte.

• podsviceni, velikost, obal
    • konektivita, dela co ma
    • na cteni skvele
    • ovladaci tlacitka vzadu nejsou moc ergonomicka
    • ale dotyk staci a diky tomu je to i rozmerove mens

• , zakoupeno v Chytré elektro

• čtečku jsem koupila jako dárek s kterým jsem měla velký úspěch

byl to dárek - vše ostatní je na obdarované, proto nemohu vyplnit ani následující údaje

• , zakoupeno v Chytré elektro

• Podsvícení, komunikace, dodáváno s pouzdrem a s diskem s velkým množstvím knih zdarma.
    • Špatná nabíječka - kromě nabíjení generuje rychlé náhodné dotyky na displeji - i když ji připojím třeba k mobilu.
    • Při surfování na internetu (používání wifi) se rychle vybije baterka - ale k surfování čtečka není určena, to by bylo spíš za trest.
    • Dodávaný rozsáhlý soubor map měst je téměř nepoužitelný - nedá se zoomovat, jen přecházet na předchozí/další díl mapy.
    • Po nahrání knih zdarma z disku se v tom množství špatně orientuje, pravděpodobně jsou nedoststečně otagované, nebo jsem nepochopil, jak v tom hledat/procházet pomocí autora/názvu/žánru.

Nabíječku za pár korun asi nemá cenu reklamovat, jinak zatím bez problémů.

Po připojení na wifi si automaticky stáhne aktualizace firmware.
    Knihy z dodaného disku jsem pak nahrál do čtečky pomocí USB kabelu z PC.

Trochu nelogické (neintuitivní) výchozí ovládání - obě tlačítka i dotyky po obou stranách displeje přelistují na následující stránku, přechod o stránku zpět je dotykem v dolních rozích.

• , zakoupeno v ExaSoft.cz

• intuitivní ovládání
    • široká podpora formátů
    • osvícení displeje
    • malé rozměry - jen malé okraje okolo displeje
    • možná trochu pomalé zapínání, ale nic kritického

Celkově spokojenost.

Dotykové ovládání je opravdu intuitivní, předtím jsem měl čtečku bez dotykového displeje. Čtečka má na zadní straně i tlačítka na otáčení stránek, ale rychle jsem si zvykl na dotykový displej a tlačítka nepotřebuji.
    Osvícení displeje (nejde o podsvícení jako u tabletů - neunavuje tolik oči) umožňuje čtení i v šeru, intenzita se dá plynule regulovat, na nejvyšší jas už by se to skoro dalo používat jako baterka :-)

Po zapnutí čtečka nabíhá cca 10s, mohlo by to být rychlejší, ale třeba to v dalších verzích firmwaru vylepší...

• , zakoupeno v Alza.cz

• Umí velké množství formátů pro čtečky,
    • Věděl jsem, že čtečky jsou oproti jiným zařízením pomalé, ale myslím si, že tahle je pomalá víc než dost. Jak jsem napsal, čtečka plní svůj účel dokonale, ale když náhodou potřebuji na internet a nechce se mi vylézat z postele, tak dnes už vím, že budu muset :-)

Jsem jinak spokojen