Nejnovější recenze ze sekce Čtečky knih

Ověřený zákazník MALL.CZ Ověřený zákazník

Přidáno: 4. května 2021

Zakoupeno v MALL.CZ

• Příjemné podsvícení
  • Neumí procházet strukturu uložených knížek. Vše je na jedné hromadě.
  • Výdrž baterie jsem čekal delší, ale bude to tím podsvícením
  • Navázané obchody nenabízí nic v češtině
  • Nemá české prostředí
  • Vodotěsnost je diskutabilní - neuzavřený usb port.

Ověřený zákazník Alabanda.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 4. května 2021

Zakoupeno v Alabanda.cz

• maly, skladny, slusna cena

Ověřený zákazník aXOs.cz Teoretik

Přidáno: 3. května 2021

Zakoupeno v aXOs.cz

• Koupená čtečka jako taková je velmi kvalitní, nemám k ní připomínky.
  • Nevýhodou je nutnost koupit si právě čtečku Kindle, aby se člověk dostal k jejich naprosto mimořádné nabídce knih. Ovšem možná právě kvůli blokování konkurence specifickým softwarem jsou schopni poskytovat tak širokou nabídku.
  • Samozřejmě, nabízejí i software ke stažení free, ale marná sláva, čte se v něm těžkopádně.

Ověřený zákazník NEJCENY.cz Martin

Přidáno: 3. května 2021

Zakoupeno v NEJCENY.cz

• dobrý display

Ověřený zákazník aXOs.cz Jan

Přidáno: 2. května 2021

Zakoupeno v aXOs.cz

Zmesti sa do vrecka a je pivovzdorna :)

(jednu starsiu, nevodovzdornu som uz poliatim pivom poskodil a obcas mi nereaguje tlacitko)

Mam aj typ 740, 8". Tuto denne pouzivam doma (alebo ked ju mozem strcit do napr. notebookovej tasky ked idem na dlhsiu sluzobku). Predsa len na vacsej obrazovke sa mi lepsie cita. Ale nestrcim ju do vrecka vetrovky, bundy.
Tuto 6" mam vo vrecku a tym padom som ju mal vcera na vylete a na luke som si mohol citat, predvcerom na biku a zastavil som sa pri rieke, kde som si posedel a cital. Najskor som si myslel, ze 8" 740 zoberiem vsade so sebou. Ale vidim, ze niekedy je mensia lepsia.

Ověřený zákazník ExaSoft.cz Ověřený zákazník

C-TECH Lexis II EBR-62

Ověřený zákazník aXOs.cz Eva

Přidáno: 21. dubna 2021

Zakoupeno v aXOs.cz

Ctecka byla mensi, nez jsem ocekavala

Ověřený zákazník eBook-ctecky.cz Bobhy

Přidáno: 20. dubna 2021

Zakoupeno v eBook-ctecky.cz

• Jednoznaně otevřenost Androidu 10
  • Možnost instalací aplikací
  • Google Play Protect
  • Wacom stylus s rozpoznáváním přítlaku a mazací "gumou"
  • Černobílý pomalý e-ink dosplej, ale to je samozřejmě daň za tento typ displeje
  • Občasné nedodělky/chyby v české lokalizaci

Je to moje první zařízení tohoto druhu, tak nemám moc možností srovnání. Je to jakýsi hybrid mezi jednoúčelovou čtečkou e-knih a tabletem. Z mého pohledu (důvod proč jsem volil) je otevřenost Androidu. Díky Google Play Protect kompatibilitě se dají do zařízení instalovat téměř jakékoliv aplikace z Google Play. Super je "bezbateriový" stylus, který rozeznává 4096 úrovní přítlaku a lze s ním tak až překvapivě přesně kreslit po displeji. Rozpoznávání psaného textu funguje taky překvapivě dobře a i když se zařízení tváří, že němá oficiální podporu českých znaků, tak je bez potíží rozeznává. Po instalaci třeba GBoardu samozřejmě funguje i plné rozpoznávání českého textu. zařízení má vlastní aplikaci na poznámky, kterou lze synronizovat s webem push.boox.com (a v něm poznámky managovat) nebo je synchronizovat s Dropboxem, Evernotem nebo OneNotem. Za mě spokojenost.

Ověřený zákazník MALL.CZ Jan Jaroš

Přidáno: 18. dubna 2021

Zakoupeno v MALL.CZ

• Čtečku jsem vybral na základě recenzí, které rozhodně nelhaly. Parádní display se skvělým rozlišením, rychlé reakce, lehká do ruky, a i když s dodaným pouzdrem se hmotnost markantně zvyšuje, stále v ruce netíží. Uvítal bych poněkud jemnější nastavování SmartLight i podsvícení, ale možná že je chyba na mé straně. Šířka rámečků mi přijde zcela vyhovující, a to mám opravdu velké ruce - bez problémů se dá zvyknout. Pokud uvažujete o koupi čtečky, netřeba dále váhat - obrovská spokojenost!
  • V životě bych si nepomyslel, že coby žrout klasických papírových knih napíšu takovouto recenzi na elektronickou čtečku, ale jsem opravdu nadšený.

Prozatím jsem žádnou neobjevil. Sice ji mám teprve týden, ale jsem opravdu hodně aktivní čtenář.

Ověřený zákazník CZC.cz mlhos

Přidáno: 15. dubna 2021

Zakoupeno v CZC.cz

• Oproti původní e-knize si musí člověk zvyknout (dotyková obrazovka). Určitě je perfektní podsvícení, obejdu se bez lampičky.
Onyx Boox Note Air

Onyx Boox Note Air

Ověřený zákazník eBook-ctecky.cz Robert

Přidáno: 15. dubna 2021

Zakoupeno v eBook-ctecky.cz

• Překvapivě je to opravdu dobře použitelné na psaní poznámek nebo na ruční kreslení náčrtků nebo kreseb, z tohoto pohledu je určitě lepší než tablet.
  • Neuvěřitelně dobře funguje rozpoznání ručně psaného českého (!) textu včetně odbytého psacího písma, takže se dá v ručně psaných poznámkách i vyhledávat
  • Několik různých způsobů synchronizace souborů
  • Poznámky lze filtrovat přes aplikaci kalendáře podle data vytvoření
  • Optimální velkost displeje na psaní i čtení
  • Při psaní je možné mít normálně opřenou ruku o displej stejně, jako při psaní na papír.
  • Po chvíli zapomenete, že nepíšete na papír. Je možné průběžně i dodatečně gumovat a opravovat. Navíc se dá blok textu odsunout a udělat si tím místo na dodatečné vsunutí textu.
  • Hodně dobré nasvícení displeje pro práci v šeru nebo ve tmě.
  • Naprosto dostatečná výdrž baterie na několik dní aktivní práce.
  • Velmi rychlé odezvy.
  • Android 10
  • Na váhu bohužel není lehčí než poznámkový blok. Jakmile ale potřebujete mít po ruce více poznámek, než se vejde do jednoho bloku, už jste na tom se čtečkou líp.
  • Oproti papírovému poznámkovému bloku je čtečka určitě méně odolná proti poškození pádem nebo prošlápnutím.
  • Pro psaní musíte mít vhodný stylus. Když si ho zapomenete vzít s sebou nebo ho ztratíte, nenahradíte ho vypůjčenou tužkou nebo propiskou. Běžné ovládání čtečky jde velmi dobře i pstem.
  • Drahé, cenově srovnatelné s kvalitním tabletem.
  • Pouze černobílá, avšak se spoustou odstínů šedi.

Skvělý způsob, jak mít po ruce v jednom poznámkový blok i spoustu literatury.
Velikost displeje s vysokým rozlišením už umožňuje číst i běžná PDF (knihy, časopisy, katalogy, produktové listy, manuály, ...).

Ověřený zákazník aXOs.cz Michal

Přidáno: 12. dubna 2021

(naposledy upraveno 12. dubna 2021)

Zakoupeno v aXOs.cz

• solidní konstrukce, přiměřená velikost
  • rychlé reakce systému, rychlé spuštění
  • dobré možnosti přizpůsobení prostředí (jas, tón pozadí)
  • 7" display - nejdříve se mi nezdál moc velký, ale pro použití je tak akorát
  • intuitivní ovládání - menu v EN mi osobně nevadí a není to nevýhoda ani pro ty, co anglicky moc neumějí.
  • způsob nahrávání knih přes Amazon.com - knihy se zobrazí jako "dokumenty", ne jako "books". Při nahrávání přes USB je to bez problémů.
  • přivítal bych možnost instalace CZ klávesnice (není v nabídce) - takto není možné napsat třeba "ě" - ale toto je jen drobnost.
  • mohl by být konektor USB-C! Bohužel takto je to další kabel co musím někde mít a vozit s sebou...

Je to moje první čtečka, zatím si myslím, že volba byla dobrá - i za vyšší cenu. Velmi jednoduše se ovládá, rychle reaguje - zprovoznění, nahrání těch pár knih, co mám, a nastavení za pár minut. Zatím spokojenost :-). Doporučuji přikoupit pouzdro - čtečka se při otevření hned zapne.

Jen bych přívítal větší možnost personifikace u řazení a zobrazení složek/knih na home screen - např. přejmenování knih (zobrazují se info z metadata - toto lze upravit např. v Calibri), možnost definování favourite (např.), rozečtené knihy na začátku seznamu (možná to lze nějak nastavit) nebo vložení obrázku (třeba nějaký cover ze skupiny) u zobrazení složek. Ale to je asi dané tím, že sw u čteček obecně je vyladěn na čtení a práci s daty.

Ověřený zákazník aXOs.cz Jarmila

Spokojenost.

Ověřený zákazník CZC.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 8. dubna 2021

Zakoupeno v CZC.cz

It scrolls terribly; I have so far only read pdf files on it but it often moves forward pages regardless of which direction I scroll, up or down, and the screen also seems very unresponsive to touch. Which such un unresponsive screen it really should have buttons for page turning, scrolling. A very disapointing product.

Ověřený zákazník AZ Mobil Registrovaný uživatel

Přidáno: 7. dubna 2021

Zakoupeno v AZ Mobil

• Super jednání, skvělý přístup

Ověřený zákazník ExaSoft.cz Registrovaný uživatel

Přidáno: 5. dubna 2021

Zakoupeno v ExaSoft.cz

• dotykový display, podpora různých formátu, podsvětlený display
  • pomalejší odezva, ale toto je způsobeno použitou technologií

výborná čtečka, měl jsem s stejnou značku ale s ovládacím tlačítkem, šla pryč, dotykový display nemá konkurenci

Ověřený zákazník Alabanda.cz Stanislav

Přidáno: 30. března 2021

Zakoupeno v Alabanda.cz

• Kapacita je skvělá a provedení je propracované
  • V ruce nádherně drží

Ověřený zákazník aXOs.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 29. března 2021

Zakoupeno v aXOs.cz

• výborný, velmi jemný (DPI) a skvěle čitelný displej
  • na čtečku má displej rychlou odezvu (jde dokonce viditelně rolovat)
  • voděodolnost
  • ovládání je intuitivní, ovládání gesty logické, až návykové :-)
  • vynikající poměr cena/výkon
  • při nahrání velkého množství (více stovek) souborů do jedné složky je jejich procházení velmi pomalé, překreslení stránky trvá i několik sekund

Je to čtečka a není drahá. Takže nečekejte barvy, rychlost, mega kapacitu. Přesto vrchovatě splňuje vše, co byste v této cenové kategorii čekali. Původně jsem mířil na čtečku s větším displejem za podobné peníze (levnější kategorie), ale vybral jsem nakonec tuhle a jsem velmi spokojen. Větší displej není třeba, snad na prohlížení skenovaných PDF, ale ty je stejně lepší si prohlédnout na notebooku/tabletu. Spokojenost!

Ověřený zákazník aXOs.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 22. března 2021